Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nieprawdziwa broń, prawdziwe zarzuty
W minioną środę kryminalni z komendy miejskiej i Komisariatu Policji II w Kielcach zostali wezwani do interwencji na terenie osiedla Jagiellońskie. Według zgłoszenia doszło do awantury z udziałem kilku osób, które miały posiadać przedmioty przypominające broń palną. W sprawie zatrzymano 3 osoby, które już usłyszały zarzuty.
Dodano: 18.05.2026 -
Znaczna ilość narkotyków i poważne zarzuty
W ostatni czwartek funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali dwóch 32-latków. Mężczyźni podejrzani są o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz udział w ich obrocie. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.
Dodano: 18.05.2026
-
Uprawiał konopie w piwnicy. „Wpadł” w ręce kieleckich policjantów
W środę, w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach działali na terenie województwa Mazowieckiego. Stróże prawa złożyli służbową wizytę 41-letniemu mieszkańcowi Radomia, którego podejrzewali o związek z nielegalnym procederem. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli m.in. 15 krzewów konopi innych niż włókniste oraz 150 gramów najprawdopodobniej marihuany.
Dodano: 18.05.2026
-
Błyskawiczna wymiana informacji doprowadziła do zatrzymania 36-latka podejrzanego o pobicie
Dzięki sprawnej współpracy policjantów z Kielc oraz funkcjonariuszy z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach w miniony czwartek zatrzymany został 36-letni Kielczanin. Mężczyzna podejrzewany jest o udział w pobiciu 51 – latka, które skutkowało jego śmiercią. Do zatrzymania doszło na parkingu przy autostradzie A4, podczas podróży w kierunku Wrocławia. Następnego dnia 36-latek został doprowadzony do prokuratury i sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Podejrzany usłyszał zarzut pobicia.
Dodano: 18.05.2026 -
#zaginioneNIEzapomniane – rusza druga edycja kampanii społecznej Policji
Zaginięcie dziecka to doświadczenie, którego nie da się porównać z niczym innym. Dla wielu osób wciąż kojarzy się ono z nagłą sytuacją – chwilą nieuwagi, tłumem ludzi, miejscem, w którym łatwo się rozdzielić. Tymczasem coraz częściej początek takiej historii wygląda inaczej. Zaczyna się dużo wcześniej i często… w telefonie. Dlatego polska Policja we współpracy z Fundacja ITAKA po raz kolejny prowadzi kampanię społeczną #zaginioneNIEzapomniane. Jej druga edycja potrwa od 18 do 25 maja i zakończy się w Międzynarodowym Dniu Dziecka Zaginionego. Tego dnia, podobnie jak w roku ubiegłym, budynki urzędów i instytucji w całej Polsce zostaną podświetlone na niebiesko. Ten kolor to symbol pamięci o dzieciach, które zaginęły, i wsparcia dla ich bliskich, którzy wciąż szukają. Patronat honorowy nad kampanią objęła Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
Dodano: 18.05.2026 -
Edukacja i profilaktyka podczas Jarmarku na Świętym Krzyżu
Tegoroczny Jarmark na Świętym Krzyżu, który odbył się w minioną niedzielę przyciągnął wielu mieszkańców i turystów, którzy mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Wśród uczestników wydarzenia nie mogło zabraknąć również funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy zadbali o to, by poprzez zabawę przekazywać najmłodszym ważne zasady bezpieczeństwa.
Dodano: 18.05.2026 -
Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas meczu Korona Kielce – Widzew Łódź
Ponad 14,5 tysiąca kibiców, wysoki poziom emocji i wzmożone działania służb – tak wyglądało zabezpieczenie meczu piłkarskiego w Kielcach. Dzięki zaangażowaniu policjantów wydarzenie przebiegło pod ścisłym nadzorem, a mundurowi skutecznie reagowali na wszelkie naruszenia prawa.
Dodano: 16.05.2026 -
Oszustka przyjechała po pieniądze – wpadła w ręce policjantów
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali w ostatni wtorek 37-latkę. Kobieta przyszła po pieniądze do 75-latki, która wcześniej odebrała telefon od oszustów.
Dodano: 15.05.2026
-
Nieprawdziwa broń, prawdziwe zarzuty
Policjanci z komisariatu w Daleszycach zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu Włoszczowskiego. Mężczyzna podejrzany jest o kierowanie gróźb karalnych wobec osób postronnych. Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend na terenie Bielin.
Dodano: 14.05.2026 -
Oszustwo metodą na „pracownika banku”
Do zdarzenia doszło wczoraj popołudniu, po tym, jak z 39-latkiem skontaktował się telefonicznie mężczyzna podający się za pracownika banku. Rozmówca poinformował mężczyznę, że jego środki zgromadzone na koncie są zagrożone przez rzekomych pracowników banku działających wspólnie z oszustami. Fałszywy konsultant przekonywał, że jedynym sposobem ochrony pieniędzy jest ich natychmiastowa wypłata, a następnie wpłacenie na tzw. „bezpieczne konto”.
Dodano: 14.05.2026