Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
Dodano: 29.05.2026 -
Powiatowy etap konkursu „Patrol Roku 2026”
Policjanci pionu prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach w tym tygodniu rywalizowali w powiatowym etapie XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2026”. W trakcie zawodów mundurowi musieli wykazać się wiedzą zawodową, umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz technikami obezwładniania osób. Kielecką komendę podczas etapu wojewódzkiego reprezentować będą dwie zwycięskie pary.
Dodano: 29.05.2026 -
O bezpieczeństwie i służbie w Policji – edukacyjny piknik w Akademii Nauk Stosowanych
Świętokrzyscy policjanci po raz kolejny wzięli udział w Pikniku Edukacyjnym zorganizowanym przez Akademię Nauk Stosowanych w Kielcach. Opowiadali o służbie w Policji, prezentowali sprzęt i umiejętności, a także prowadzili działania profilaktyczne. To była świetna okazja do bliższego poznania zawodu policjanta.
Dodano: 29.05.2026 -
„Spotkałam się wyłącznie ze zrozumieniem i ludzkim ciepłem” – podziękowania dla policjantów
Profesjonalizm, empatia i szybkie działanie policjantów z komisariatu przy ulicy Śniadeckich pomogły uratować kobietę znajdującą się w kryzysie emocjonalnym. Do Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wpłynęły wyjątkowe podziękowania od mieszkanki naszego regionu, która została odnaleziona podczas policyjnych poszukiwań prowadzonych na terenie Kielc i powiatu.
Dodano: 28.05.2026 -
Kolejne uderzenie w nielegalny hazard
14 automatów do gier hazardowych oraz blisko 15 tysięcy złotych w gotówce zabezpieczyli wczoraj policjanci kieleckiej komendy z Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Podczas działań prowadzonych w trzech lokalach na terenie śródmieścia, mundurowi zatrzymali również 23-letniego mężczyznę poszukiwanego przez dwie prokuratury. Przy Kielczaninie znaleziono także porcję suszu roślinnego, najprawdopodobniej marihuany.
Dodano: 27.05.2026 -
Bezpieczna głowa myśli - nie boli
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mogilanach przygotowali spot edukacyjny „MĄDRA GŁOWA MYŚLI NIE BOLI”, dotyczący obowiązku posiadania kasku ochronnego przez osoby do 16 roku życia kierujące rowerem, hulajnogą elektryczną oraz UTO.
Dodano: 27.05.2026 -
Kolejne szkolenie z kadrą dydaktyczną Politechniki
Funkcjonowanie administracji publicznej oraz instytucji państwowych w układzie pozamilitarnym, zarządzanie w obszarze bezpieczeństwa i sytuacji kryzysowej – dziś, znów na Politechnice Świętokrzyskiej wystąpili nasi mundurowi. Nadkomisarz Przemysław Jagiełło z Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Sztabu Policji KWP w Kielcach opowiadał przedstawicielom kadry dydaktycznej uczelni o elementach systemu obrony i procedurach reagowania.
Dodano: 27.05.2026 -
Kierujący skuterem próbował uciec po kolizji. Szybko wyszło na jaw, dlaczego
Mundurowi z Komisariatu Policji w Bodzentynie interweniowali przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło w minioną sobotę w Nowej Słupi. Z relacji świadków wynikało, że kierujący skuterem po zderzeniu z samochodem osobowym próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Świadkowie uniemożliwili mu ucieczkę i powiadomili służby.
Dodano: 26.05.2026 -
Nietrzeźwi na drogach – zagrożenie nie tylko za kierownicą pojazdu
Nietrzeźwi kierujący wciąż stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. I nie chodzi wyłącznie o osoby prowadzące samochody. Równie niebezpieczni są pijani rowerzyści czy użytkownicy hulajnóg elektrycznych, którzy swoją nieodpowiedzialnością narażają na utratę zdrowia lub życia zarówno siebie, jak i innych.
Dodano: 25.05.2026 -
#zaginioneNIEzapomniane – cz.2
O zaginięciach dzieci, ciemnej liczbie przestępstw, a także o tym, dlaczego w tych sprawach najważniejsze jest zaangażowanie ludzi i dlaczego nie wolno odpuszczać. Zapraszamy na drugą część podcastu z kryminolożką i kryminalistyczką dr Joanną Stojer-Polańską, stworzonego w ramach II edycji policyjnej kampanii #zaginioneNIEzapomniane.
Dodano: 25.05.2026