Aktualności
Rozmiar czcionki
-
„Na trzeźwo do celu” – wspólna lekcja odpowiedzialności i bezpieczeństwa
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej Komendy Miejskiej wspólnie z przedstawicielami Wydziału Polityki Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji realizują działania profilaktyczne pod nazwą „Na trzeźwo do celu”.
Dodano: 14.05.2026 -
Fałszywa aplikacja i prawdziwa strata
W poniedziałek do kieleckich stróżów prawa zgłosiła się 20-letnia mieszkanka miasta, która padła ofiarą oszustów internetowych i straciła zgromadzone na koncie pieniądze. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, aby nie klikać w podejrzane linki przesyłane w wiadomościach SMS oraz komunikatorach internetowych.
Dodano: 12.05.2026 -
Czujny senior nie dał się oszukać
Dzięki czujności 94-letniego mieszkańca z gminy Bieliny nie doszło do oszustwa metodą „na wypadek”. Senior nie dał się zmanipulować oszustom podszywającym się pod członków rodziny i poinformował o całej sytuacji prawdziwych policjantów.
Dodano: 12.05.2026 -
Posiadał krzewy konopi oraz susz. Trafił w ręce policjantów.
Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością narkotykową kieleckiej komendy miejskiej zatrzymali wczoraj 39-letniego mężczyznę na terenie pod kieleckiej gminy Morawica. W toku prowadzonych czynności policjanci ujawnili w budynkach gospodarczych znajdujących się na posesji należącej do mężczyzny środki odurzające oraz substancje psychotropowe.
Dodano: 12.05.2026 -
Bezpieczni na dwóch kółkach – uczniowie zdawali egzamin na kartę rowerową
W minionym tygodniu w Kielcach i na terenie powiatu Kieleckiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili kolejne egzaminy na kartę rowerową, podczas których uczniowie mieli okazję sprawdzić w praktyce swoje przygotowanie do samodzielnego i bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach.
Dodano: 12.05.2026 -
Ukradł auto, rozbił je i porzucił bez tablic. 31-latek szybko „wpadł” w ręce policjantów
Kryminalni z Komisariatu Policji II w Kielcach zatrzymali 31-letniego mieszkańca miasta, podejrzanego o kradzież Volkswagena. Mężczyzna miał nie tylko ukraść pojazd, ale również doprowadzić nim do kolizji drogowej.
Dodano: 11.05.2026 -
21 – latek z zarzutem kradzieży rozbójniczej
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Kielcach zatrzymali w miniony piątek 21 – letniego mieszańca naszego miasta. Młody mężczyzna jest podejrzany o kradzież rozbójniczą, do której doszło w kieleckim osiedlu Czarnów, wtedy łupem złodzieja padł asortyment o wartości blisko 120 złotych.
Dodano: 11.05.2026 -
Kosztowana chwila nieuwagi
Zaledwie chwila nieuwagi kosztowała 21-latka z powiatu kieleckiego utratę kilku tysięcy złotych. Mężczyzna podczas robienia zakupów pozostawił niezabezpieczony samochód, co wykorzystał złodziej. Policjanci z Daleszyc szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego 46-latka, odzyskując większość skradzionych pieniędzy.
Dodano: 08.05.2026 -
Kierownik rewiru dzielnicowych w czasie wolnym od służby doprowadził do zatrzymania sprawcy uszkodzenia ciała
Już następnego dnia po pobiciu 73-latka, do którego doszło w minioną niedzielę w placówce dla osób w kryzysie bezdomności, sprawca został rozpoznany i zatrzymany przez policjanta będącego w czasie wolnym od służby. 51-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
Dodano: 07.05.2026 -
Hulajnoga elektryczna, to nie zabawka! Korzystaj z niej z rozwagą
Kieleccy policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów podczas korzystania z hulajnóg elektrycznych. Do groźnego zdarzenia doszło na terenie gminy Chęciny, gdzie nastoletni kierujący hulajnogą przewoził pasażerkę, swoją rówieśniczkę. W wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się.
Dodano: 05.05.2026