Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymany obywatel Ukrainy zostanie deportowany
W poniedziałkowe popołudnie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, działając wspólnie z policjantami Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej, ujawnili i zatrzymali obywatela Ukrainy. 34-latek został przekazany Straży Granicznej.
Dodano: 16.06.2026 -
18-latek stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości
Wczoraj wieczorem w Kielcach na ulicy Zagnańskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy miejskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW. Powodem interwencji było znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości.
Dodano: 16.06.2026 -
Bodzentyński dzielnicowy najlepszy w województwie świętokrzyskim
Zakończyły się dwudniowe, wojewódzkie eliminacje konkursu „Dzielnicowy Roku”, które odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W rywalizacji udział wzięło 26 dzielnicowych oraz 10 kierowników rewirów z całego garnizonu świętokrzyskiego. Spośród uczestników wyłoniono trójkę najlepszych dzielnicowych, a także najlepszego Kierownika Rewiru Dzielnicowych. Zwycięzcy otrzymali gratulacje m.in. od Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Tomasza Jarosza.
Dodano: 16.06.2026 -
„Bezpieczne Lato” z kieleckimi policjantami
W minioną sobotę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Komisariatu I Policji w Kielcach wzięli udział w wydarzeniu profilaktyczno-edukacyjnym pn. „Bezpieczne Lato”, zorganizowanym przez Galerię Korona Kielce. Spotkanie było doskonałą okazją do przekazania praktycznej wiedzy dotyczącej bezpiecznego wypoczynku oraz odpowiedzialnego zachowania na drodze podczas letnich podróży.
Dodano: 16.06.2026 -
14 czerwca- Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady
Komendant Miejski Policji w Kielcach insp. Wojciech Król uczestniczył w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady na kieleckim Cmentarzu Partyzanckim.
Dodano: 15.06.2026 -
Odznaki „Ponurego” – uroczystości na Wykusie
Wczoraj na leśnej polanie „Wykus” Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Zbigniew Nowak oraz Sekretarz Kapituły Pan Sławomir Sędybył odznaczyli funkcjonariuszy Honorową Policyjną Odznaką Zasługi im. „Ponurego”. Wyróżniona została podkom. Edyta Pasieka i podkom. Krzysztof Pasieka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, sierż. Patryk Gołębiowski i asp. Przemysław Kapusta z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, st. post. Łukasz Schӧn i st. post. Patryk Niedziółka z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie oraz funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Kielcach. Gratulacje wyróżnionym przekazał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Rafał Kochańczyk.
Dodano: 14.06.2026 -
Rocznica historyczna z udziałem Komendanta Miejskiego Policji
12 czerwca przypada święto 2 Pułku Artylerii Lekkiej Legionów, związanej z Kielcami formacji wojskowej, która odegrała znaczącą rolę w walce o niepodległość naszego kraju. Główne obchody święta odbyły się dziś przy ulicy Kusocińskiego 51 w Kielcach. Obchody tego święta były okazją do upamiętnienia żołnierzy formacji, która na trwałe zapisała się w historii miasta oraz polskiego oręża. W tej uroczystości wziął udział Komendant Miejski Policji w Kielcach insp. Wojciech Król oraz Dowódca Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej w Kielcach insp. Jarosław Kosik.
Dodano: 12.06.2026 -
Podziękowania dla funkcjonariuszy ze śródmiejskiego komisariatu.
Do Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wpłynęło podziękowanie dla funkcjonariuszy z komisariatu przy ulicy Paderewskiego, którzy podczas przeprowadzanej interwencji wykazali się profesjonalizmem, oraz odpowiedzialnym podejściem, ale również empatią i troską o dobro zwierzęcia.
Dodano: 12.06.2026 -
Czterdziestu poszukiwanych – podsumowanie działań
W ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspierani przez funkcjonariuszy podległych komisariatów oraz kryminalnych, prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie i zatrzymywanie osób poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Akcja miała na celu doprowadzenie do zatrzymania jak największej liczby osób ukrywających się przed odpowiedzialnością karną, poszukiwanych m.in. na podstawie listów gończych, nakazów doprowadzenia oraz zarządzeń sądowych i prokuratorskich.
Dodano: 11.06.2026
-
Zakończenie V edycji konkursu plastyczno-historycznego „Majówka z Bohaterem w SP 33”
Szkoła Podstawowa nr 33 im. Ignacego Paderewskiego w Kielcach we współpracy z Komisariatem Policji I w Kielcach w związku z obchodami rocznicy Konstytucji 3 Maja, zorganizowała po raz piąty konkurs plastyczno-historyczny „Majówka z Bohaterem w SP 33”. Konkurs ten każdego roku odbywa się pod patronatem honorowym Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach. Powyższą inicjatywę wsparli także: Archiwum Państwowe w Kielcach, Instytut Pamięci Narodowej – Delegatura w Kielcach, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Historii Kielc oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939 r.”
Dodano: 11.06.2026