Aktualności
Rozmiar czcionki
-
W trosce o bezpieczeństwo
W ostatni weekend, w nocy z soboty na niedzielę, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z policjantami oddziału prewencji objęli szczególnym nadzorem kieleckie śródmieście w tym Rynek naszego miasta. Uwzględniając fakt, że miasto w czasie letnich wieczorów tętni nocnym życiem, celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz osobom korzystającym z lokali gastronomicznych w rejonie starówki, a także przeciwdziałanie naruszeniom porządku publicznego.
Dodano: 08.06.2026 -
Egzaminy na kartę rowerową pod okiem policjantów ruchu drogowego
W minionym tygodniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kolejne egzaminy na kartę rowerową dla uczniów szkół podstawowych. To ważny etap w edukacji najmłodszych uczestników ruchu drogowego, który pozwala sprawdzić ich wiedzę oraz umiejętności niezbędne do bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach publicznych.
Dodano: 08.06.2026 -
Domowa uprawa narkotyków zlikwidowana przez kieleckich policjantów
W miniony wtorek, funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, we współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego złożyli służbową wizytę 29-letniemu mieszkańcowi gminy Łopuszno, którego podejrzewali o związek z nielegalnym procederem. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli m.in. 8 krzewów konopi innych niż włókniste oraz blisko 400 gramów narkotyków – wstępne analizy wskazują na marihuanę.
Dodano: 05.06.2026 -
O bezpieczeństwie, służbie i przyszłości – spotkanie z policjantami w Bodzentynie
Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedziła uczniów podczas Dni Otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im. J. Szermentowskiego w Bodzentynie. Wydarzenie zgromadziło liczne grono uczniów klas ósmych szkół podstawowych, aby poznać ofertę edukacyjną szkoły i przyjrzeć się bliżej różnym ścieżkom rozwoju zawodowego.
Dodano: 03.06.2026 -
Piknik i profilaktyka policyjna w Strawczynie
W minionych dniach odbył się rodzinny piknik na terenie Szkoły Podstawowej, Przedszkola oraz Żłobka w Strawczynie, który zgromadził licznych mieszkańców oraz całe rodziny pragnące wspólnie spędzić czas w atmosferze zabawy i integracji. W trakcie wydarzenia obecni byli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Komisariatu Policji w Strawczynie.
Dodano: 03.06.2026 -
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
Dodano: 03.06.2026 -
Festyn z okazji dnia dziecka i wsparcie dla rodzin poległych policjantów
Podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanego przez Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Kielcach, uczestnicy wsparli zbiórkę charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Dodano: 02.06.2026 -
Seria włamań do taksówek przerwana. 40-latek w rękach kieleckich policjantów
Kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o serię włamań do pojazdów typu taxi. Tylko na terenie Kielc śledczy powiązali go z 13 przestępstwami, w wyniku których straty przekroczyły 30 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 40-latek może mieć na swoim koncie także aż 41 włamań dokonanych w różnych częściach kraju.
Dodano: 02.06.2026
-
126 gramów marihuany i 20 – latek z zarzutem
Kieleccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany. Narkotyki znaleziono podczas przeszukania jednej z posesji na terenie miasta. W związku ze sprawą zatrzymany został 20-letni mężczyzna, któremu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 01.06.2026 -
42-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował tymczasowy areszt
Kieleccy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej żony. Sprawa ma związek ze zdarzeniem, do którego doszło w jednej z podkieleckich miejscowości, gdzie 41-letnia kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.
Dodano: 29.05.2026