Aktualności
Rozmiar czcionki
-
#zaginioneNIEzapomniane – gdzie jest Karolina?
W ramach 2. edycji kampanii #zaginioneNIEzapomniane wracamy do spraw, które mimo upływu lat nadal pozostają niewyjaśnione. To historie dzieci i nastolatków, których ktoś wciąż wypatruje, o których ktoś codziennie myśli i których miejsca przy stole od dawna pozostają puste. Dziś przypominamy sprawę zaginięcia Karoliny Siwek. Miała zaledwie 14 lat, kiedy ślad po niej urwał się bezpowrotnie.
Dodano: 20.05.2026 -
Z zarzutami po imprezie
Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Kielcach zatrzymali dwie młode kobiety. 22 i 23-latka są podejrzane o pobicie, do którego doszło podczas jednej z plenerowych imprez z okazji juwenaliów organizowanych 13 maja. Obie zatrzymane usłyszały już zarzuty, zostały także objęte policyjnym dozorem.
Dodano: 20.05.2026 -
Z wykładem o bezpieczeństwie na Politechnice
Funkcjonowanie administracji publicznej oraz instytucji państwowych w układzie pozamilitarnym, zarządzanie w obszarze bezpieczeństwa i sytuacji kryzysowej – temat wykładu, z którym dziś na Politechnice Świętokrzyskiej wystąpili nasi mundurowi. Policjanci z Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Sztabu Policji KWP w Kielcach opowiadali przedstawicielom kadry naukowej uczelni o elementach systemu obrony i procedurach reagowania.
Dodano: 20.05.2026 -
Z młodzieżą o uzależnieniach
18 maja 2026 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Szermentowskiego w Bodzentyn odbyło się spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszką Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, które poświęcone zostało problematyce narkotyków, dopalaczy oraz różnego rodzaju uzależnień. W wydarzeniu uczestniczyła młodzież szkolna, która z dużym zainteresowaniem wysłuchała prelekcji i aktywnie włączała się w dyskusję.
Dodano: 20.05.2026 -
Bezpieczeństwo dzieci oczami rodziców oraz funkcjonariuszy
Funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Kielcach uczestniczyła w spotkaniu z rodzicami zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi, które miało miejsce 15 maja 2026 roku. Celem spotkania było omówienie najważniejszych zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży oraz zwiększenie świadomości rodziców w zakresie współczesnych zagrożeń.
Dodano: 20.05.2026 -
Integracja spoleczna w Dniu Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie
14 maja 2026 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wzięli udział w obchodach Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie. Wydarzenie było okazją do integracji społecznej, budowania wzajemnego szacunku oraz promowania postaw otwartości i życzliwości wobec osób z niepełnosprawnościami.
Dodano: 20.05.2026 -
Targi pracy z policyjnym akcentem
Świętokrzyscy policjanci kolejny raz wzięli udział w Targach Pracy organizowanych przez Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Mundurowi przedstawili zarówno charakterystykę służby w Policji jak również cały proces rekrutacyjny.
Dodano: 20.05.2026 -
146 km/h w obszarze zabudowanym. Piraci drogowi znów na celowniku kieleckiej drogówki
Mimo licznych apeli i surowych kar wielu kierowców nadal ignoruje ograniczenia prędkości, narażając życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Tylko podczas minionego weekendu policjanci z kieleckiej drogówki zatrzymali blisko 200 kierujących, którzy jechali zdecydowanie za szybko. Wśród nich znaleźli się niechlubni rekordziści, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 100 km/h.
Dodano: 19.05.2026 -
Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
Dla wielu dzieci i nastolatków internet jest dziś naturalnym miejscem zawierania nowych znajomości. Rozmowy w komunikatorach, mediach społecznościowych czy podczas wspólnej gry online są częścią ich codzienności. Większość takich kontaktów nie niesie za sobą zagrożenia. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy po drugiej stronie zamiast rówieśnika znajduje się dorosła osoba, która świadomie wykorzystuje zaufanie dziecka. Takie relacje na początku wyglądają bardzo zwyczajnie.
Dodano: 19.05.2026 -
Wiosna na sportowo
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w wirtualną akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Aby wziąć udział w akcji, należy w terminie od 15 maja do 15 czerwca br. pokonać dowolny dystans przez minimum 30 minut, rejestrując się wcześniej online pod adresem zapisyonline.pl. Zapraszamy do wspólnego propagowania zdrowego trybu życia oraz niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują!
Dodano: 19.05.2026