Aktualności
Rozmiar czcionki
-
235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W stolicy województwa świętokrzyskiego, podobnie jak w całej Polsce, uroczyście uczczono kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To wyjątkowe święto narodowe upamiętnia przyjęcie w 1791 roku pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Po 235 latach od tych wydarzeń mieszkańcy Kielc oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych wspólnie oddali hołd twórcom Konstytucji.
Dodano: 03.05.2026 -
Odzyskany laptop wrócił do właścicielki – podziękowania dla policjantki z Kielc
Dzięki szybkiej reakcji oraz zaangażowaniu dzielnicowej z Komisariatu Policji IV w Kielcach, odnaleziony laptop wraz z cenną zawartością wrócił do swojej właścicielki. W sprawie nie zabrakło również miłego akcentu – do kieleckiej komendy wpłynęło pisemne podziękowanie za profesjonalne działania policjantki.
Dodano: 01.05.2026 -
Podziękowania za wieloletnią służbę
Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach odbyło się uroczyste pożegnanie wieloletniej pracownicy cywilnej Policji – Pani Mirosławy, która z dniem 1 maja br. przechodzi na zaopatrzenie emerytalne.
Dodano: 30.04.2026 -
Nieciekawy finał zakrapianego spotkania. 35-latek z zarzutem rozboju trafił do aresztu
Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Kielcach zatrzymali 35-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło 14 kwietnia w pustostanie przy ulicy Wojska Polskiego. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.
Dodano: 30.04.2026 -
Nielegalne automaty zabezpieczone w kieleckim śródmieściu
Dziewięć automatów do gier i zabezpieczona gotówka, a właściciel lokalu może trafić do więzienia. To efekt wspólnych działań policjantów komendy miejskiej zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.
Dodano: 29.04.2026 -
Kolejny „odbierak” w rękach kieleckich policjantów
Telefon, dramatyczna historia i presja czasu. W ten sposób oszuści wyłudzili od dwóch seniorek z Kielc aż 120 000 złotych. Kobieta, która odbierała pieniądze, w minioną niedzielę została zatrzymana na terenie Łodzi, to 41–letnia mieszkanka tej miejscowości.
Dodano: 29.04.2026
-
Narkotykowe zatrzymanie w centrum Kielc
Wczorajszego popołudnia funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową, we współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego śródmiejskiego komisariatu, zatrzymali 23-latka. W wyniku prowadzonych działań stróże prawa ustalili, że Kielczanin może posiadać środki odurzające.
Dodano: 28.04.2026 -
Uwaga na wychłodzenia – wiosna bywa zdradliwa!
Choć kalendarz wskazuje wiosnę, nocne temperatury wciąż potrafią spadać do niebezpiecznie niskich wartości. Dla wielu z nas to jedynie chwilowy dyskomfort, jednak dla osób w kryzysie bezdomności może to oznaczać realne zagrożenie życia i zdrowia. Dlatego nie traćmy czujności i nie pozostawajmy obojętni na los innych.
Dodano: 27.04.2026 -
Nieudolne włamanie zakończone szybkim zatrzymaniem sprawcy
Wczoraj rano na obrzeżach Kielc doszło do próby włamania do domu jednorodzinnego. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 35-letni mężczyzna usiłował dostać się do wnętrza budynku poprzez wybicie młotkiem szyby w drzwiach balkonowych.
Dodano: 24.04.2026 -
Wprowadzał do obiegu fałszywe banknoty, usłyszał prawdziwe zarzuty
W miniony wtorek funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili, a następnie zatrzymali 30-letniego mieszkańca jednej z podmiejskich gmin. Mężczyzna podejrzany jest o wprowadzanie do obiegu podrobionych banknotów.
Dodano: 23.04.2026