Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Prace w gospodarstwie rolnym, a bezpieczeństwo dzieci – pamiętajmy o zagrożeniach podczas zbliżających się wakacji
Już za kilka dni uczniowie rozpoczną wakacje. Dla wielu dzieci i młodzieży będzie to czas spędzany na terenach wiejskich, często w gospodarstwach rolnych, gdzie trwają intensywne prace polowe i przygotowania do żniw. Apelujemy do rodziców, opiekunów i gospodarzy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zapewnienie najmłodszym odpowiedniego nadzoru.
Dodano: 22.06.2026 -
Poszukiwani trafili za „kraty”
Policjanci z Komisariatu Policji I w Kielcach w niedzielę zatrzymali 33– letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Mężczyzna ten ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, bowiem miał do odbycia karę pozbawiania wolności za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego. Łącznie mężczyzna za w celi zakładu penitencjarnego spędzi 10 miesięcy. Tylko od piątku kieleccy policjanci zatrzymali 12 osób, które uchylały się od zasądzonych kar pozbawiania wolności.
Dodano: 22.06.2026 -
Poszukiwany Dariusz Równicki
Prokurator Rejonowy w Jędrzejowie wydał list gończy za Dariuszem Równickim, podejrzanym o zabójstwo 80-letniego mężczyzny oraz usiłowanie zabójstwa 76-letniej kobiety. Świętokrzyscy policjanci prowadzą poszukiwania za sprawcą. Uruchomiony został specjalny numer telefonu: 516-385-635. Każda informacja może pomóc w zatrzymaniu podejrzanego.
Dodano: 22.06.2026 -
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach uczestniczyli w powiatowych ćwiczeniach ratowniczych.
Wczoraj funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wzięli udział w powiatowych ćwiczeniach ratowniczych Ne kieleckiej Karczówce, których celem było doskonalenie współpracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców oraz sprawdzenie procedur reagowania w sytuacjach kryzysowych. Ze strony Policji przebieg ćwiczeń koordynował I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł.insp. Grzegorz Wira wraz z Naczelnikiem Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji kom. Marcinem Skrzyniarzem.
Dodano: 19.06.2026 -
62-latek odpowie za oślepianie pilota samolotu wiązką lasera
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Kielcach zatrzymali 62-latka podejrzanego o oślepianie pilota samolotu wiązką lasera, podczas wykonywania przez niego akrobacji lotniczych. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w rejonie lotniska w Masłowie.
Dodano: 19.06.2026 -
Młodzi uczestnicy ruchu drogowego zdawali egzamin na kartę rowerową
W mijającym tygodniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach uczestniczyli w egzaminach na kartę rowerową, które odbyły się w kilku szkołach na terenie powiatu kieleckiego oraz miasta Kielce. Uzyskanie tego dokumentu jest ważnym krokiem w edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży, a także potwierdzeniem ich przygotowania do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Dodano: 19.06.2026 -
Bezpieczne wakacje – policjanci z wizytą u uczniów
W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzą spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą, przypominając o zasadach bezpiecznego wypoczynku.
Dodano: 19.06.2026 -
16-latek zatrzymany z narkotykami
W miniony poniedziałek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z policjantami Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową, zatrzymali 16-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających.
Dodano: 18.06.2026 -
Oddał strzały w kierunku 37-latka. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia
W poniedziałkowy poranek na osiedlu Podkarczówka w Kielcach doszło do niebezpiecznego zdarzenia pomiędzy dwoma mieszkańcami miasta. Jak wynika z ustaleń policjantów, pomiędzy 37-latkiem a 39-letnim mężczyzną doszło do kłótni.
Dodano: 17.06.2026
-
Konferencja podsumowująca kampanię „EKO Senior – Mądrość Wieku – Siła Natury” w Kielcach
16 lipca 2026 roku w Willi Hueta w Kielcach odbyła się konferencja podsumowująca kampanię „EKO Senior – Mądrość Wieku – Siła Natury”, zorganizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, której celem było promowanie postaw proekologicznych wśród osób starszych oraz zwiększanie świadomości seniorów na temat codziennych działań sprzyjających ochronie środowiska. Spotkanie to było ostatnim z cyklu trzynastu wydarzeń zorganizowanych w całym województwie świętokrzyskim, w których brała udział Policja Świętokrzyska.
Dodano: 17.06.2026