Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nieudana próba uniknięcia kontroli trzeźwości
W poniedziałek na terenie gminy Chęciny podczas prowadzonych działań kontrolno-prewencyjnych „Trzeźwy poranek”, ukierunkowanych na eliminowanie z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat. 51-latek nie zamierzał uczestniczyć w kontroli i podjął próbę ucieczki – nieudaną.
Dodano: 25.03.2026 -
Spotkania ze społeczeństwem fundamentem współpracy dzielnicowych – zaangażowanie, które robi różnicę.
Współczesna Policja to nie tylko działania interwencyjne i spektakularne akcje. To przede wszystkim codzienna, systematyczna praca na rzecz lokalnych społeczności. W jej centrum znajduje się dzielnicowy – funkcjonariusz pierwszego kontaktu, który zna mieszkańców, ich potrzeby i problemy. To właśnie jego rola została podkreślona w kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, w ramach której jest prowadzony internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026.
Dodano: 25.03.2026 -
Czujność policjanta po służbie doprowadziła do zatrzymania sprawców nieuprawnionego użycia karty płatniczej
W ostatni piątek na terenie jednej z galerii w Kielcach, dzięki zdecydowanej reakcji funkcjonariusza Policji, będącego w czasie wolnym od służby, doszło do zatrzymania dwóch osób podejrzanych o przywłaszczenie cudzej karty płatniczej oraz dokonanie szeregu nieautoryzowanych transakcji.
Dodano: 24.03.2026 -
Zatrzymany za udział w oszustwie – jest areszt dla 23-latka
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 23-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna podejrzany jest o udział w oszustwie metodą „na pracownika banku”. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.
Dodano: 23.03.2026
-
Koniec gry – nielegalny hazard na ternie miasta zlikwidowany przez służby
Wczoraj kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego, uderzyli w nielegalny hazard. Mundurowi skontrolowali jeden z punktów na terenie miasta, gdzie jak się okazało, prowadzono nielegalne gry.
Dodano: 20.03.2026 -
Ten sam scenariusz, dwa telefony, jedno zatrzymanie – oszust w rękach kieleckich policjantów
Najpierw próba oszustwa na 97-latku zakończona fiaskiem, chwilę później skuteczne oszustwo 92-letniej seniorki. Obie sprawy łączy ten sam sprawca, który jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policjantów z Kielc. 32-latek, któremu teraz grozi do 8 lat pozbawienia wolności, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres najbliższych 3 miesięcy.
Dodano: 20.03.2026
-
Kielecki policjant odznaczony Medalem im. podkom. Andrzeja Struja
Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach asp. Paweł Piśkiewicz znalazł się w gronie 76 funkcjonariuszy z całego kraju wyróżnionych Medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. To prestiżowe odznaczenie przyznano za bohaterską postawę i ratowanie życia innych – mimo realnego zagrożenia dla własnego zdrowia i życia.
Dodano: 20.03.2026 -
W czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego
Wczoraj, późnym popołudniem, funkcjonariuszka z Komisariatu Policji w Daleszycach oraz funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Bodzentynie na terenie Skarżyska-Kamiennej zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem doprowadził do kolizji z innym autem. Oboje byli po służbie. Chwilę później okazało się, że 39-letni Skarżyszczanin jest nietrzeźwy.
Dodano: 19.03.2026 -
Była przekonana, że koresponduje z przełożonym, który finalnie okazał się oszustem
25-letnia mieszkanka naszego regionu padła ofiarą oszustwa internetowego, w wyniku którego straciła 6 tysięcy złotych. Kobieta została zmanipulowana przez osobę podszywającą się pod jej przełożonego.
Dodano: 18.03.2026 -
Czujność seniorek pokrzyżowała plany oszustów, nie dały się nabrać na legendę „na policjanta” i „na chorobę”
Dwie mieszkanki Kielc wykazały się dużą rozwagą i nie uległy presji oszustów, którzy próbowali wyłudzić od nich znaczne kwoty pieniędzy. Dzięki zachowaniu zimnej krwi i weryfikacji przekazywanych informacji uniknęły utraty oszczędności swojego życia.
Dodano: 17.03.2026