Aktualności
Rozmiar czcionki
-
„Spece” od złomu w rękach policjantów
W poniedziałkowe późne popołudnie policjanci z Bodzentyna zatrzymali 17 – letniego mieszkańca powiatu ostrowieckiego. Nastolatek jest podejrzany o to, że działając wspólnie z 36 – letnim mieszkańcem powiatu starachowickiego dokonali kradzieży elementów stalowych o łącznej wartości 10000 złotych.
Dodano: 16.04.2024 -
Nocne działania policjantów z drogówki
W minioną sobotę świętokrzyscy policjanci na terenie Kielc i powiatu prowadzili działania w związku z nielegalnymi wyścigami. Dzięki działaniom funkcjonariuszy, na drogach miasta i powiatu kieleckiego nie doszło do nielegalnej rywalizacji sportowych aut, a na drogach naszego regionu nie doszło do sytuacji, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Dodano: 15.04.2024 -
39 – latek ze znaczną ilością narkotyków
Spore kłopoty czekają 39 – latka, u którego funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Kielcach znaleźli zakazane prawem substancje. Rzecz działa się w piątek w kieleckim osiedlu Na Stoku. Policjanci zabezpieczyli w jednym z mieszkań znaczną ilość narkotyków.
Dodano: 15.04.2024 -
Uczcili pamięć katyńskich ofiar
Dziś uczczono pamięć zamordowanych przez NKWD. W kieleckim przemarszu upamiętniającym zdarzenia z 1940 roku, oddającym hołd pomordowanym, uczestniczyli m.in. świętokrzyscy policjanci na czele z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Zbigniewem Nowakiem oraz Komendantem Miejskim Policji w Kielcach insp. Tomaszem Śliwińskim. W IX Kieleckim Marszu Katyńskim zorganizowanym m.in. przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Stowarzyszenie „Kielecka Rodzina Katyńska” uczestniczyli również przedstawiciele innych służb mundurowych, urzędów, samorządów, instytucji, uczniowie poszczególnych szkół oraz mieszkańcy miasta.
Dodano: 12.04.2024 -
Była przekonana, że pomaga synowi
Emocje 54-letniej mieszkanki powiatu związane z pomocą synowi wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem. Wszystko zaczęło się od wiadomości przesłanej od rzekomego syna kobiety, który potrzebował pożyczki. Kobieta była przekonana, że wykonując przelew płaci za nowy telefon syna. Niestety z rozmówca okazał się oszustem, a kobieta straciła blisko 4500 złotych.
Dodano: 11.04.2024 -
„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” – zapraszamy do konkursu
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach organizuje konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wydarzenie rozpocznie się 15 kwietnia i będzie trwało do 31 maja 2024 roku. Celem konkursu jest propagowanie zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku, szczególnie w trakcie przebywania nad wodą.
Dodano: 10.04.2024 -
Czeka ich długa rozłąka z wolnością
Policjanci z Komisariatu Policji w Chęcinach w środowy poranek zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Mężczyzny poszukiwał kielecki sąd, bowiem ten miał do odbycia karę pozbawienia wolności, za spowodowanie tragicznego w skutkach wypadku komunikacyjnego.
Dodano: 10.04.2024 -
Jednośladem bezpiecznie do celu - motocykl
Policja prowadzi akcję pn. Jednośladem bezpiecznie do celu, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych. Działania dotyczą między innymi motocyklistów, wśród których tegoroczne statystyki otwarcia sezonu nie są optymistyczne
Dodano: 10.04.2024 -
Wojewódzki przegląd małych form teatralnych" rusza po raz piętnasty
Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach i Kuratorium Oświaty w Kielcach ogłaszają XV edycję konkursu na realizację małej formy teatralnej pn. „Wojewódzki przegląd małych form teatralnych” dotyczącej promowania zdrowego stylu życia, bezpiecznego zachowania się na drogach, na imprezach sportowych i w Internecie oraz ukazywania alternatywnych form spędzania czasu wolnego dla uczniów szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego. Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach: powiatowym i wojewódzkim. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 3 czerwca 2024 roku w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kiel
Dodano: 09.04.2024 -
Policjanci z Kielc zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli 770 gramów nielegalnych substancji i 115 tabletek ekstazy – całość warta 40000 złotych. Recz działa się w minioną środę na kieleckim osiedlu Szydłówek. Funkcjonariusze w sprawie zatrzymali 37-letniego kielczanina, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Dodano: 08.04.2024