Aktualności
Rozmiar czcionki
-
(NIE)trzeźwy weekend
Nietrzeźwi kierujący na drogach naszego regionu to ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety pomimo zaostrzenia przepisów, licznych działań i akcji profilaktycznych niektórzy wciąż decydują się wsiąść za kierownicę po spożytym alkoholu. Tylko od piątku kieleccy policjanci zatrzymali aż 14 użytkowników dróg na tzw. „podwójnym gazie”. W czterech przypadkach doszło do tymczasowego zajęcia pojazdu.
Dodano: 18.03.2024 -
Bezpieczna piłkarska niedziela
Mecz, który odbył się w niedzielne południe w Kielcach to nie tylko widowisko sportowe ale i wytężona praca funkcjonariuszy, którzy dołożyli wszelkich starań, aby jego zabezpieczenie było na najwyższym poziomie. Świętokrzyscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale także w całym mieście.
Dodano: 17.03.2024 -
Sprzedawca okazał się złodziejem
Mieszkanka Kielc przesłała na ręce Komendanta Komisariatu Policji III w Kielcach wiadomość e-mail z podziękowaniem za skuteczne działanie przy sprawie kradzieży wózka dziecięcego, który został jej skradziony. Rzecz działa się w miniony piątek, a do zdarzenia doszło na klatce schodowej bloku. Wczoraj złodziej trafił w ręce policjantów, a utracony wózek powrócił do mamy i jej dzieci.
Dodano: 15.03.2024 -
Dbamy o bezpieczeństwo podczas protestu
Dzisiaj o godzinie 11 w Kielcach rozpoczął się protest rolników, którzy będą blokowali jedną z głównych arterii miasta, Aleję IX Wieków Kielc. Zgromadzenie ma charakter ciągły i zgodnie za zapowiedziami organizatora potrwa do piątku do godziny 18. Świętokrzyscy policjanci dołożą wszelkich starań, aby mieszkańcy naszego miasta mogli czuć się bezpiecznie. Na drogach w centrum Kielc należy spodziewać się utrudnień. Funkcjonariusze będą kierowali na alternatywne drogi dojazdowe, dlatego też należy stosować się do ich poleceń.
Dodano: 14.03.2024 -
Duet, w którym każda miała coś na sumieniu
Ciekawy duet składający się z dwóch pań został zatrzymany przez chęcińskich policjantów we wtorkowe popołudnie. Jak się okazało każda z nich miała coś za przysłowiowymi uszami. 47 – latka kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości, a jej 23 – letnia znajoma, która podróżowała razem z nią była poszukiwana.
Dodano: 13.03.2024 -
Utrudnienia w ruchu w związku z protestami rolników
W dniach 14 i 15 marca 2024 w Kielcach odbędzie się protest rolników. Maszyny rolnicze będą blokować pasy ruchu al. IX Wieków Kielc w obu kierunkach, od ronda Gustawa Herlinga-Grudzińskiego do skrzyżowania z ul. Warszawską. Nieprzejezdny będzie również fragment ulicy Nowy Świat, od al. IX Wieków Kielc do łącznika nad jednią (Urząd Marszałkowski). Umożliwiony będzie przejazd służb ratunkowych, autobusów komunikacji miejskiej i kursowych busów.
Dodano: 12.03.2024 -
Nie daj się oszukać!
Zapewne nie ma już osoby, która by nie wiedziała, że oszuści wydzwaniają do mieszkańców naszego regionu i podając się za członków najbliższej rodziny, usiłują od nich wyłudzić często oszczędności całego życia. Coraz częściej przestępcy dzwonią również podając się za lekarza czy pracownika banku. By nie dać się oszukać trzeba zachować zdrowy rozsądek oraz znać mechanizm działania sprawców.
Dodano: 12.03.2024 -
Objęcie stanowisk przez zastępców Szefa kieleckich policjantów
Dzisiaj w Sali Narad im. nadkom. PP Wacława Gocławskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania na stanowiska I Zastępcy i Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach. Akty powołania podinspektorowi Grzegorzowi Wirze i młodszemu inspektorowi Marcinowi Rasale wręczył Szef kieleckich stróżów prawa inspektor Tomasz Śliwiński.
Dodano: 11.03.2024 -
Pojechali na interwencję domową, a zabezpieczyli narkotyki
Spore kłopoty czekają 24 – letniego kielczanina, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 150 gramów suszu, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Mężczyzna odpowie również za krzew konopi, znaleziony w innym lokalu, w którym tymczasowo przebywał. Rzecz działa się w niedzielne popołudnie, a wszystko zaczęło się od nieporozumień rodzinnych.
Dodano: 11.03.2024 -
Przestępcze „tournée” 34 – latka przyniesie srogie konsekwencje
Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 34 – letni kielczanin. Jest on podejrzany o kradzież z włamaniem oraz zniszczenie mienia. Wszystko działo się w miniony czwartek, a swój początek miało w jednym marketów na kieleckim osiedlu Ślichowice, gdzie doszło do włamania i kradzieży m.in. alkoholu, papierosów i słodyczy. Po wszystkim sprawca przemieścił się do innego sklepu, z którego ukradł butelkę alkoholu, a swoje „działania” zakończył w piwnicy bloku, gdzie podpalił drzwi.
Dodano: 11.03.2024