Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Poniesie konsekwencje za przywłaszczenie auta i posiadanie narkotyków
Wypożyczył auto, jednak po pewnym czasie przestał za nie płacić. Zerwał kontakt z wynajmującym, o czym ten poinformował policjantów. Mowa tu o 27 – letnim mieszkańcu powiatu kieleckiego, którego w miniony wtorek zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji I w Kielcach. Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia oraz posiadania narkotyków, bowiem mundurowi w trakcie interwencji znaleźli przy nim zakazane prawem substancje.
Dodano: 17.05.2024 -
Nastolatek i jego rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym
13-latek, mieszkaniec powiatu kieleckiego nieciekawie zaczął swoją „karierę” za kierownicą. Nie dość, że zabrał bez pozwolenia matki jej samochód, to bez uprawnień wyruszył na ulice miasta. Jeżdżąc po kieleckich drogach dopuścił się rażących naruszeń przepisów, a także podczas interwencji potrącił policjanta. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym, który oceni niechlubne zachowanie nastolatka.
Dodano: 15.05.2024 -
Niechlubne poczynania przewoźnika
Sporą listę zarzutów odczytano 45-letniemu kielczaninowi, którego w poniedziałek zatrzymali kryminalni z Komisariatu Policji III w Kielcach. Mężczyzna robił zakupy płacąc nie należącą do niego kartą, posiadał także narkotyki. Wpadł podczas kierowania samochodem, podczas kontroli badanie narkotykowym testerem dało wynik pozytywny.
Dodano: 15.05.2024 -
Nastała ich długa rozłąka z wolnością
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Kielcach w nocy z niedzieli na poniedziałek zatrzymali 43 – latka. Mężczyzna był poszukiwany przez kielecki sąd bowiem nie stawił się do zakładu karnego, aby odbyć wyrok 2 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 13.05.2024 -
Dramatyczne zgłoszenie, dobra koordynacja i służby gotowe na każde działanie
To było zgłoszenie, w którym liczyła się każda sekunda. Pomocnik dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odebrał telefon od zrozpaczonej matki obawiającej się o życie swojego syna. Dzięki wnikliwej i rzeczowej rozmowie ze zgłaszającą, a także dobrej koordynacji działań na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe gotowe na każde działanie.
Dodano: 13.05.2024 -
Ryzykując życie ruszyli z pomocą - film
W piątek doszło do pożaru pensjonatu opiekuńczo-rehabilitacyjnego przy ulicy Tobruckiej. Zanim na miejsce zdarzenia dotarły służby, ruszyła sąsiedzka pomoc. Wśród zaangażowanych w początkową fazę ewakuacji był policjant komendy miejskiej po służbie, który później sam trafił do szpitala podtruty dymem. Po chwili zjawiły się załogi ratownicze, a wraz z nimi patrole kieleckiego oddziału prewencji. Policjanci szybko ruszyli z pomocą, z uwagi na brak możliwości przejścia klatką schodową wspięli się po balkonach. Kiedy dotarli do pensjonariuszy okazało się, że ze względu na ich duże ograniczenia ruchowe, zadanie nie będzie łatwe. Ewakuacja odbywała się przez okna i balkony.
Dodano: 13.05.2024 -
Czujne oko policjanta na wolnym
Nigdy nie wiadomo, kiedy na swojej drodze spotka się policjanta w czasie wolnym od służby. O tym jak to jest przekonał się 33-letni kielczanin, który na gorącym uczynku kradzieży został ujęty przez kieleckiego funkcjonariusza. Rzecz działa się w czwartkowy wieczór w jednym ze sklepów przy ulicy Zagnańskiej.
Dodano: 11.05.2024 -
„Rozbójnicy” trafili do celi
Najbliższe trzy miesiące w celi spędzi dwóch mężczyzn w wieku 31 i 47 lat. Obaj są podejrzani o rozbój, którego dokonali na początku maja. Sprawcy zaatakowali 45-latka i ukradli mu mienie o wartości nieco ponad 600 złotych.
Dodano: 10.05.2024 -
Działamy dla Waszego bezpieczeństwa
W piątkowy poranek do Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wpłynęło podziękowanie od właścicieli warsztatu, na terenie którego na początku maja doszło do pożaru auta. Unoszące się kłęby dymu zauważyli kieleccy policjanci, którzy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Dzięki szybkiemu działaniu pożar szybko udało się ugasić, a działania kieleckich policjantów docenili właściciele warsztatu
Dodano: 10.05.2024 -
Kandydat – zapraszamy do udziału w grze strategicznej
Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach zaprasza do udziału w grze strategicznej „KANDYDAT”. Wydarzenie adresowane jest do uczniów klas mundurowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Na laureatów trzeciej edycji gry przygotowano nagrody.
Dodano: 09.05.2024