Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Budzenie Sienkiewki z policyjnym akcentem
W miniony piątek policjanci z Komisariatu Policji III w Kielcach po raz kolejny uczestniczyli w akcji pod nazwą „Budzenie Sienkiewki”, która jest wydarzeniem cyklicznym i ma na celu przyciągnięcie jak największej ilości kielczan na główną ulicę miasta. Mundurowi przy okazji tego wydarzenia spotkali się z mieszkańcami Kielc, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie.
Dodano: 27.05.2024 -
Rywalizowali na strzelnicy
Wczoraj w warszawskim Rembertowie z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa odbył się II Wielobój Strzelecki Służb Mundurowych i Sympatyków w Strzelaniu o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. W rywalizacji sportowej wzięły udział służby mundurowe z całego kraju, a garnizon świętokrzyski reprezentowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach
Dodano: 24.05.2024 -
Rozstrzygnięto III edycję konkursu „Majówka z Bohaterem w SP 33”
Szkoła Podstawowa nr 33 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kielcach we współpracy z Komisariatem Policji I oraz pod patronatem honorowym Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach w związku z obchodami rocznicy Konstytucji 3 Maja, zorganizowała III edycję konkursu plastycznego - „Majówka z Bohaterem w SP 33”. Pomysłodawcami konkursu byli: nauczyciel historii SP 33 – Pani Anna Żelazo oraz dzielnicowy KP I Kielce – asp. szt. Grzegorz Kazuń. Ponadto patronatu powyższemu przedsięwzięciu udzielili: Instytut Pamięci Narodowej - Delegatura w Kielcach, Archiwum Państwowe w Kielcach, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Historii Kielc oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939 r.”.
Dodano: 24.05.2024 -
Fundacja AMBER Alert Europe wraz z partnerami rozpoczyna międzynarodową kampanię, mającą na celu dostarczenie rodzicom wiedzy, pomocnej w sytuacji zaginięcia dziecka
“Sprawdź. Pomyśl. Zgłoś”, to hasło tegorocznej ogólnoeuropejskiej kampanii edukacyjnej, przygotowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, obchodzonego na całym świecie w dniu 25 maja. Ta międzynarodowa inicjatywa, mająca na celu pomoc rodzicom i opiekunom w przypadku zaginięcia dziecka, zorganizowana została przez Fundację Amber Alert Europe, we współpracy z krajami stowarzyszonymi. W Polsce w kampanię włączyło się Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacja Itaka - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.
Dodano: 23.05.2024 -
Odpowie za kradzież busa
Kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wspólnie z kolegami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w miniony wtorek zatrzymali 46 – letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna ten jest podejrzany o kradzież busa. Do zdarzenia doszło w miniony piątek przy ulicy Krakowskiej w Kielcach.
Dodano: 23.05.2024 -
Nietrzeźwy kierowca z dziećmi „na pokładzie”
Wykonując przewozy osób, oprócz właściwego stanu technicznego pojazdu, niezwykle ważne jest aby kierujący był trzeźwy. Obie te kwestie są gwarantem bezpieczeństwa pasażerów podczas drogi do miejsca docelowego.
Dodano: 22.05.2024 -
Wiosna na sportowo
Wiosna w pełni! Pogoda dopisuje. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym - ruszyć w plener, a przy okazji wspomóc Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Dodano: 22.05.2024 -
Policjantki w drodze na kurs zatrzymały pijanego kierowcę ciężarówki
Kłobucka policjantka wraz z policjantką z Kielc, w trakcie dojazdu na kurs specjalistyczny do Szkoły Policji w Pile, zatrzymały pijanego kierowcę. Mężczyzna jechał „zygzakiem” po autostradzie A1 ciągnikiem siodłowym z naczepą. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.
Dodano: 21.05.2024 -
Pomeczowe zatrzymania
Za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, w trybie przyspieszonym, odpowiedziało przed sądem trzech z czterech zatrzymanych w sobotnie popołudnie mężczyzn. Czwarty z nich to 15-latek, który za swoje poczynania odpowie przed sądem rodzinnym. 19, 28 i 34-latek usłyszeli już zarzuty. Cała czwórka odpowie za trzymanie podczas meczu piłkarskiego tzw. „sektorówki”, utrudniając tym samym identyfikację innych osób na trybunach.
Dodano: 20.05.2024 -
Bezpieczna piłkarska sobota
Dzisiejszy mecz o podwyższonym ryzyku rozgrywany na Suzuki Arenie to nie tylko widowisko sportowe ale i wytężona praca funkcjonariuszy. Świętokrzyscy funkcjonariusze wspierani przez kolegów z Łodzi dołożyli wszelkich starań, aby jego zabezpieczenie było na najwyższym poziomie. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale także w całym mieście.
Dodano: 18.05.2024