Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Po służbie zatrzymali nietrzeźwego z zakazem
Nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 43-letniemu mieszkańcowi Starej Iwicznej, którego na terenie Warszawy ujęli wracający ze służby kieleccy policjanci, którzy odbywają adaptację zawodową. Rzecz działa się w minioną sobotę przed 17, a swój początek miała na ulicy Puławskiej w Warszawie.
Dodano: 07.04.2025 -
IV Mistrzostwa w Koluchstyl Służb Mundurowych i podium naszych policjantów
W minioną sobotę w województwie podlaskim odbyły się IV Mistrzostwa w Koluchstyl Służb Mundurowych, które zostały objęte honorowym patronatem m.in. Komendanta Głównego Policji. Udział w nich wzięli świętokrzyscy stróże prawa, zaliczając świetny występ, zarówno indywidualnie, jak również drużynowo. W kategorii do 92 kilogramów na najwyższym stopniu podium stanął sierż. szt. Michał Śliwka, natomiast w kategorii powyżej 100 kilogramów na drugim miejscu uplasował się świętokrzyski kontrterrorysta, a trzecie miejsce w tej samej kategorii zdobył podkom. Jacek Szafarczyk.
Dodano: 07.04.2025 -
Działając w warunkach recydywy, spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu
W piątek funkcjonariusze z komisariatu Policji w Bodzentynie zatrzymali 34-latka. Mężczyzna jest podejrzany o to, że działając w warunkach recydywy, spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu swojego 41-letniego znajomego. Do zdarzenia najprawdopodobniej doszło, gdy obaj spożywali alkohol. Finalnie starszy z mężczyzn trafił do szpitala, a młodszy kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie. Przypominamy, że za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu polskie prawo przewiduje karę do 20 lat pozbawiania wolności.
Dodano: 07.04.2025 -
Prelekcja w ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2025”
W miniony piątek policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach udała się do Nowej Słupi, gdzie w szkole podstawowej wraz z pracownicą Urzędu Marszałkowskiego przeprowadziła prelekcje w ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2025”.
Dodano: 07.04.2025 -
Nastolatkowie z poważnymi kłopotami. Mają na swoim koncie włamania i kradzieże
Spore kłopoty będą mieli dwaj nastolatkowie, zatrzymani w miniony czwartek przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji II w Kielcach. Młodzi sprawcy, działając wspólnie, dopuścili się serii kradzieży z włamaniem, a starszy z nich dodatkowo odpowie za kradzież motoroweru. Łączna wartość strat, jakie spowodowali, została oszacowana na co najmniej 9000 złotych.
Dodano: 05.04.2025 -
Bystre oko policjanta doprowadziło do zatrzymania poszukiwanej
Aby uniknąć kary zasądzonej za popełnione przestępstwa ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości, mowa tu o 37-latce, której passę uchylania się od odpowiedzialności przewał policjant będąc w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz wypatrzył ją gdy jechała samochodem. Kobieta trafiła do celi na 14 miesięcy, gdzie odbywa zasądzone wyroki.
Dodano: 04.04.2025 -
Kielczanka nie dała się zwieść oszustom
Dzięki rozsądkowi 49-letniej kielczanki plany oszustów spaliły na przysłowiowej panewce. Wszystko rozegrało się w środę popołudniem kiedy to kobieta odebrała połączenie o wypadku, do którego przyczyniła się jej teściowa.
Dodano: 03.04.2025 -
Szybkie działanie kieleckich policjantów doprowadziło do zatrzymania sprawców kradzieży rozbójniczej
Spore kłopoty czekają trzech kielczan w wieku od 37 do 50 lat. Są oni podejrzani o dokonanie kradzieży rozbójniczej na 38-latku. Wszystko wydarzyło się niedzielę w kieleckim śródmieściu. Szybka reakcja policjantów z miejskiej jednostki pozwoliła na zatrzymanie napastników jeszcze tego samego dnia. Teraz grozi mi do 10 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 02.04.2025 -
Lepkie ręce 34-latka
Policjanci z Komisariatu Policji IV w Kielcach w niedzielę zatrzymali 34-latka. Mężczyzna ten jest podejrzany o kradzieże, których dopuścił się w kieleckim osiedlu KSM w minionym tygodniu. Łączna wartość utraconego mienia to ponad 2000 złotych.
Dodano: 02.04.2025 -
Policjanci z Chęcin zabezpieczyli 1 kilogram amfetaminy
Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 37-latek, którego w minionym tygodniu zatrzymali policjanci z jednostki w Chęcinach. W aucie, które użytkował mężczyzna, funkcjonariusze znaleźli blisko 1 kilogram amfetaminy. Teraz mieszkańcowi kieleckiego powiatu może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 02.04.2025