Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Szybka reakcja służb pomogła odnaleźć zaginionego w kryzysie emocjonalnym
Dzięki sprawnemu i skoordynowanemu działaniu służb mundurowych odnaleziono 66-letniego mężczyznę, który znajdował się w kryzysie emocjonalnym i wymagał pilnej pomocy. Jego zaginięcie zostało zgłoszone przez zaniepokojonych bliskich.
Dodano: 17.03.2026 -
Nietypowy „plan zakupowy” 32 i 37 - latka
Czujność funkcjonariuszy z Komisariatu Policji I w Kielcach zapobiegła kradzieży sprzętu wystawianego na targach o wartości 2500 złotych. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, których zachowanie odbiegało od typowego zainteresowania targową ofertą. Jak się okazało, 37 i 32-latek mieli zupełnie inny „plan zwiedzania” – zamiast oglądać ekspozycje, postanowili wynieść jeden z elementów wyposażenia stoiska, ukrywając go w kurtce i próbując przerzucić poza teren targów.
Dodano: 17.03.2026 -
Konkurs dla szkół podstawowych w ramach kampanii #ZnamTeNumery 2026
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa seniorów #ZnamTeNumery Telewizja Puls zorganizowała konkurs dla szkół podstawowych. Udział w wyzwaniu edukacyjnym poświęconym bezpieczeństwu i ochronie przed oszustwami mogą wziąć nauczyciele oraz uczniowie klas I–VIII.
Dodano: 16.03.2026 -
Poważne konsekwencje przekroczenia dopuszczalnej prędkości
W sobotni wieczór mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy MiejskiejPolicji w Kielcach zatrzymaliprawo jazdy 43-letniej mieszkance miasta, która przekroczyła dopuszczalną prędkość na drodze wojewódzkiej 762 w miejscowości Zagrody. Kierująca pojazdem BMW poruszała się z prędkością 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.
Dodano: 16.03.2026 -
Dołącz do nas Dodano: 16.03.2026
-
Nietrzeźwi rowerzyści to poważne zagrożenie na drodze
Przypominamy, że kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale również stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety ostatni weekend pokazał że nie wszyscy użytkownicy jednośladów stosują się do tego apelu. Funkcjonariusze Kieleckiej Komendy Miejskiej Policji ujawnili kilku nietrzeźwych rowerzystów poruszających się po drogach publicznych.
Dodano: 16.03.2026 -
Bezpieczne korzystanie z jednośladów
W ostatnich latach obserwuje się rosnącą popularność jednośladów, w szczególności rowerów, które stanowią wygodny, ekologiczny i zdrowy środek transportu. Na drogach coraz częściej spotykamy także hulajnogi elektryczne, motorowery czy inne pojazdy osobiste. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników jednośladów rośnie jednak potrzeba promowania bezpiecznych zachowań oraz świadomości prawnej wśród uczestników ruchu drogowego.
Dodano: 16.03.2026 -
W służbie bezpieczeństwu
Targi Kielce. To tu, w stolicy województwa świętokrzyskiego cyklicznie odbywają się różne wystawy. Wczoraj rozpoczęły się największe w Polsce targi techniki rolniczej Agrotech. Logistycznie wydarzenie stanowi duże wyzwanie. Co roku kielecki ośrodek wystawienniczy odwiedzają tysiące zwiedzających. Policjanci dbają o bezpieczeństwo wystawców i zainteresowanych prezentowanym sprzętem, czuwają także nad płynnością ruchu drogowego.
Dodano: 14.03.2026 -
Bezpiecznie podczas zabezpieczeń w powiacie kieleckim
Wczoraj świętokrzyscy policjanci realizowali czynności związane z zabezpieczeniem wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Chmielniku. Funkcjonariusze podczas służby dbali o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia oraz mieszkańców miejscowości, którą w piątkowe popołudnie wizytowała głowa państwa.
Dodano: 14.03.2026 -
Bezpieczeństwo najważniejsze, służba świętokrzyskich policjantów podczas zabezpieczenia targów Agrotech
Od piątku świętokrzyscy policjanci prowadzą wzmożone działania związane z zabezpieczeniem XXXI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej - AGROTECH, które odbywają się na terenie Targów Kielce. To jedno z największych wydarzeń branży rolniczej w kraju, które każdego roku przyciąga tysiące zwiedzających z Polski i zagranicy. W wydarzeniu udział wziął Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Tomasz Jarosz oraz Komendant Miejski Policji w Kielcach insp. Wojciech Król.
Dodano: 13.03.2026