Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Marcin Kierwiński nowym Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji
Prezydent Andrzej Duda powołał dziś Marcina Kierwińskiego na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nowy szef MSWiA zastąpił na tym stanowisku Pawła Szefernakera.
Dodano: 14.12.2023 -
Zmiany w kierownictwie kieleckiej komendy
Dziś w Sali Narad im. nadkom. PP Wacława Gocławskiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powierzenia obowiązków na stanowiskach Pierwszego Zastępcy i Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach. Nowych zastępców szefa kieleckiej jednostki przedstawił Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta.
Dodano: 14.12.2023 -
Spotkanie z uczniami w Daleszycach
Wczoraj na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Daleszycach policjantka kieleckiej komendy przeprowadziła zajęcia z uczniami z zakresu bezpieczeństwa w sieci, cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej za czyny karalne.
Dodano: 09.12.2023 -
Mikołajki z policyjnym akcentem
Wczoraj policjanci kieleckiej komendy w ramach mikołajkowych spotkań dzieci i młodzieży przekazywali wiedzę o bezpieczeństwie przeprowadzając profilaktyczne spotkania promujące bezpieczne zachowania.
Dodano: 07.12.2023 -
Policyjny Mikołaj odwiedził małych pacjentów
6 grudnia to dzień, na który czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Właśnie tego dnia Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami wyrusza do najmłodszych na całym świecie, aby obdarować ich prezentami. Już po raz dziewiąty w rolę pomocników wcielili się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy odwiedzili dzieci, spędzające ten dzień na oddziałach szpitalnych.
Dodano: 06.12.2023 -
HOŁD DLA POLEGŁYCH POLICJANTÓW
Wczoraj o godzinie 17:00 funkcjonariusze Policji w całym kraju wspólnie z przedstawicielami innych służb oddali honor asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi i asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu, którzy stracili życie realizując obowiązki służbowe. Komendant Miejski Policji w Kielcach insp. Tomasz Śliwiński wraz z zastępcami oraz przedstawicielami kadry kierowniczej przed budynkiem kieleckiej komendy oddali hołd poległym na służbie policjantom.
Dodano: 06.12.2023 -
Kierowali po alkoholu, zostali zatrzymani
Spore kłopoty czekają 63 - letniego kielczanina, którego zatrzymali mundurowi z miejscowej drogówki. Mężczyzna kierował autem koreańskiej marki, mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Tylko od piątku kieleccy policjanci zatrzymali na drogach miasta i powiatu łącznie 6 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę auta na „podwójnym gazie”.
Dodano: 04.12.2023 -
Jeden akumulator to za mało, więc ukradł 20
2000 złotych – to wartość akumulatorów, które z terenu posesji 46-latka ukradł 42-letni kontrahent. Do zdarzenia doszło w środowe przedpołudnie w gminie Daleszyce. Sprawca kradzieży został zatrzymany dzień później, a utracone akumulatory wróciły do właściciela.
Dodano: 03.12.2023 -
Zamiast zwrócić, zatrzymała dla siebie
61-letnia kielczanka raczej nie zaliczy się do grona uczciwych znalazców. Kobieta w połowie listopada, pod jednym ze sklepów w Kielcach znalazła portfel, który kilka chwil wcześniej wypadł 45-latce. Zamiast oddać zgubę, postanawiała sobie ją przywłaszczyć i wydać kilkaset złotych, które się w nim znajdowały.
Dodano: 02.12.2023 -
Uszkodził metalowe serce, odpowie przed sądem
24-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego ma nie lada kłopot. Jest on podejrzany o zniszczenie metalowego serca, do którego mieszkańcy Lechowa i okolicznych miejscowości wrzucali nakrętki w celach charytatywnych. Do zdarzenia doszło w nocy, a wartość strat oszacowano na 1400 złotych.
Dodano: 01.12.2023