Aktualności
Rozmiar czcionki
-
„Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”- edycja XII
Świętokrzyscy policjanci przyłączają się do ogólnopolskiej akcji oddawania krwi pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. By pomóc wszystkim potrzebującym mundurowi co chwila odpowiadają na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddając krew. Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarz Stanu - Szef Krajowej Administracji Skarbowej.
Dodano: 03.11.2023 -
Bezpieczeństwo Wszystkich Świętych
W okresie „Wszystkich Świętych” tłumnie odwiedzimy cmentarze. Ruch jest duży, a policjanci zawsze mają ręce pełne pracy. Wszystko po to, aby każdemu zapewnić bezpieczeństwo. Funkcjonariusze dbają aby wszyscy sprawnie dojechali do celu. Pamiętajmy o zmianach w organizacji ruchu, nie jeździjmy "na pamięć". Pośpiech nie jest wskazany, raczej wyrozumiałość i odrobina cierpliwości. Bezpieczeństwo zależy od nas samych.
Dodano: 01.11.2023
-
Bezpieczeństwo, widoczność i odblaski.
Świętokrzyscy Policjanci przypominali o bezpiecznym poruszaniu się po drogach w trakcie wzmożonego ruchu pojazdów na szlakach komunikacyjnych oraz w rejonie nekropolii, w związku ze dniem ,,Wszystkich Świętych’’.
Dodano: 01.11.2023 -
Rozmowę z fałszywą córką przerwała ta prawdziwa
Oszuści nie mają żadnych oporów, aby wykorzystać choćby matczyną miłość do córki w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Taką właśnie metodę przyjęła kobieta podszywająca się pod córkę 88-latki, która w poniedziałek zadzwoniła do seniorki. Pod legendą wypadku, który rzekomo spowodowała próbowała wyłudzić od 88-letniej kielczanki pieniądze. Rozmowę z oszustami przerwała prawdziwa córka seniorki.
Dodano: 01.11.2023 -
Wysokie koszty ucieczki z wózkiem sklepowym
Policjant, który na co dzień pełni służbę w kieleckiej komendzie miejskiej, w czasie wolnym od służby wraz z pracownikiem ochrony sklepu ujął na gorącym uczynku kradzieży młodego mężczyznę. Ten uciekał z wózkiem sklepowym wraz z zakupami, za które ani myślał zapłacić. Złodziej został ujęty tuż przy wyjściu i zamiast za zakupy przyjdzie mu zapłacić nie mały mandat za kradzież.
Dodano: 01.11.2023 -
Leśne działania
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej w miniona niedzielę prowadzili działania, mające na celu zwalczanie nielegalnego handlu choinkami. Mundurowi monitorują sytuację w kompleksach leśnych, kontrolują targowiska jak również pojazdy, pod kątem przewożenia nielegalnego stroiszu. Takie kontrole, zostały przeprowadzone m.in. na terenie działania komisariatów w Chęcinach, Chmielniku, Daleszycach i Rakowie.
Dodano: 30.10.2023 -
Ignorancja przepisów w ruchu drogowym nie popłaca
Policjanci stanowczo zareagowali na nocne „spotkanie” kierowców, którzy mieli zamiar ruszyć na ulice miasta, by prawdopodobnie prezentować swoje „umiejętności” za kierownicą. Dzięki działaniom funkcjonariuszy, na drogach miasta i powiatu kieleckiego było bezpiecznie. Policjanci zatrzymali kilka praw jazdy i dowodów rejestracyjnych. Na kilkunastu kierowców nałożyli mandaty karne. Funkcjonariusze nie dopuścili do sytuacji, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
Dodano: 30.10.2023 -
Stalker trafił za kraty
Nawet 8 lat pozbawienia wolności może grozić 51-letniemu kielczaninowi. Mężczyzna ten jest podejrzany o stalking wobec 29-latki oraz groźby karalne, które kierował do kobiety i jej ojca. 51-latek został zatrzymany w miniony wtorek na jednej z ulic miasta przez mundurowych z Komisariatu Policji II w Kielcach. Do katalogu popełnionych przestępstw dojdzie mu również niezatrzymanie się do kontroli oraz, jeżeli badania krwi się potwierdzą, kierowanie autem pod wpływem narkotyków.
Dodano: 30.10.2023 -
Wspólne działania na rzecz osób bezdomnych
W miniony czwartek policjanci z Komisariatu Policji III w Kielcach, wspólnie ze streetworkerami z MOPR sprawdzali pustostany. Głównym założeniem tych patroli było docieranie do osób bezdomnych i udzielenie im niezbędnej pomocy.
Dodano: 28.10.2023 -
Rozminął się z prawdą, odpowie za przywłaszczenie i kradzież
Jak krótkie są nogi kłamstwa przekonał się wczoraj 41 – letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia. Mężczyzna jest podejrzany o przywłaszczenie powierzonego mu mienia i kradzież biżuterii. Rzecz działa się podczas gdy pokrzywdzony 40 – latek i jego partnerka tymczasowo mieszkali u 41 – latka. Za popełnione czyny nieuczciwemu gospodarzowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 27.10.2023