Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Chciał uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie. Odpowie również za przestępstwo
Nietrzeźwi kierujący to ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety pomimo licznych działań, apeli i akcji profilaktycznych wciąż trafiają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę po spożytym alkoholu. Od piątku do niedzieli kieleccy policjanci zatrzymali 8 kierujących na „podwójnym gazie”.
Dodano: 04.03.2024 -
Inauguracja plebiscytu #SuperDzielnicowy 2024
Dziś (29.02.2024 r.) rozpoczyna się plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024, który będzie jednym z wydarzeń realizowanych w 2024 r. w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji oraz Telewizji Puls #DzielnicaBEZstrachu. Tegoroczna edycja, ze względu na duże zainteresowanie ze strony uczestników poprzedniej edycji, została znacznie wydłużona, możliwość oddania głosu na „swojego dzielnicowego” trwać będzie aż do końca kwietnia br. Celem akcji społecznej #DzielnicaBezStrachu jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa utrzymane w lekkiej konwencji, zaś samego plebiscytu zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego 2024 oraz znalezienie najaktywniejszych polskich dzielnic w plebiscycie internetowym.
Dodano: 02.03.2024 -
Las to nie tor wyścigowy
Pomimo tego, że na kalendarzową wiosnę musimy jeszcze trochę poczekać to kilkunastostopniowe temperatury powietrza w ostatnim czasie nas rozpieszczają. Mieszkańcy naszego regionu licznie ruszyli na spacery, a niektórzy z aut przesiedli się na jednoślady. Na drogach możemy spotkać coraz to więcej motocyklistów, niestety część z nich wjechała do lasu, gdzie uprawia „rajdy”, co jest nie tylko niezgodne z przepisami, ale i bardzo niebezpieczne.
Dodano: 01.03.2024 -
83-latka straciła ponad 60 tysięcy
Pomimo licznych apeli i wielu kampanii społecznych, nadal odnotowujemy oszustwa metodą „na wnuczka”, bądź „na policjanta”. Przestępcy często wykorzystują zaufanie społeczeństwa do m.in. służb mundurowych i próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Wczoraj 83-letnia kielczanka straciła w ten sposób nieco ponad 60 tysięcy złotych.
Dodano: 28.02.2024 -
Udaremniona kradzież
Wczoraj funkcjonariusz Komisariatu Policji w Rakowie, w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta, skradziony towar został odzyskany, a sprawcę ukarano wysokim mandatem.
Dodano: 28.02.2024 -
Nieciekawe zakończenie wizyty w Kielcach
Nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 25-letniemu mieszkańcowi Warszawy, który w niedzielną noc nie zatrzymał się do kontroli policjantom z kieleckiego oddziału prewencji. Mężczyzna podróżował z trzema pasażerami, a w bagażniku przewoził 109 puszek farb w sprayu. Wszystko zaczęło się od świeżo naniesionego napisu, na jednym z ogrodzeń posesji mieszczącej się na kieleckim Białogonie.
Dodano: 27.02.2024 -
Utrudnienia w ruchu w związku protestami rolników
W związku z zaplanowanymi na wtorek 27 lutego protestami rolników informujemy, że na Drodze Krajowej nr 74 na odcinku od miejscowości Kostomłoty Drugie w kierunku Kielc do skrzyżowania o ruchu okrężnym (zjazd do Maciejówki) możliwe jest wystąpienie utrudnień w ruchu drogowym.
Dodano: 27.02.2024 -
O 62 km/h za szybko!
Iście wiosenna aura oraz powroty z zimowisk, spowodowały wzmożony ruch w naszym regionie. Na drogach pojawiają się już jednoślady, których kierujący poczuli pierwszy powiew wiosny. Wczoraj tą aurę wykorzystał mieszkaniec powiatu starachowickiego, który w obszarze zabudowanym swoim motocyklem jechał o 62 km/h za szybko. 40-latek „wpadł w oko” kamery videorejestratora policjantów z kieleckiej drogówki.
Dodano: 26.02.2024 -
Jego plan ugrzązł w błocie
Nieciekawy finał dla 46-letniego mieszkańca gminy Łagów przybrało niedzielne spotkanie z policjantami z Rakowa. Nie dość, że mężczyzna kierował skuterem będąc w stanie nietrzeźwości, to jeszcze uciekał przed mundurowymi. Jego plany ucieczkowe pokrzyżowała grząska nawierzchnia drogi leśnej.
Dodano: 26.02.2024 -
Bezpieczeństwo i sportowe emocje
Mecz, który odbył się w niedzielne popołudnie w Kielcach był nie tylko widowiskiem sportowym z udziałem tysięcy kibiców. Tego typu spotkania to wytężona praca funkcjonariuszy, którzy dołożyli wszelkich starań, aby jego zabezpieczenie było na najwyższym poziomie. Świętokrzyscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale także w całym mieście.
Dodano: 25.02.2024