W szkole o bezpieczeństwie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

W szkole o bezpieczeństwie

Wczoraj kieleccy policjanci zwracali uwagę uczniom Szkoły Podstawowej w Morawicy jak należy rozumieć szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Na początku spotkania sierż. Katarzyna Szajowska-Sanecka z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach tłumaczyła jak należy zachowywać się podczas ataku niebezpiecznego psa, jak uchronić swoje ciało od pogryzienia. Dzieci chętnie ćwiczyły taką postawę. Przypomniała najmłodszym, że nie wolno im brać od obcych żadnych prezentów ani wsiadać do obcych samochodów, w takiej sytuacji należy wszystko powiedzieć rodzicom lub wychowawcy. Kolejnym gościem w szkole była sierż. Joanna Żelezik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejksiej Policji w Kielcach. Policjantka nauczyła dzieci jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i którą jej stroną należy się poruszać kiedy nie ma chodnika. W trakcie ważnej lekcji o bezpieczeństwie nie zabrakło filmu edukacyjnego ,,Bezpieczna droga z radami Spongeboba”. Bohater filmu wraz z Spogebobem przypominali podstawowe zasady podczas jazdy rowerem i samochodem.

Finałem spotkania była rozmowa jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, jak należy je nosić aby być widocznym dla kierujących. Każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową, którą obiecał zawsze mieć przy sobie.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • pozycje obronne
  • spotakanie z dziećmi
  • w trakcie odpowiedzi na pytania
  • w trakcie spotkania
  • w trakcie spotkania