Sprawdzamy autokary - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Sprawdzamy autokary

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach udali się do jednej z okolicznych gmin, w celu skontrolowania autokarów przewożących dzieci na zajęcia do szkół.

Funkcjonariusze z kieleckiej drogówki codziennie dbają o bezpieczeństwo pieszych, kierujących oraz przewożonych osób w pojazdach. Dziś mundurowi zwrócili szczególną uwagę na zagwarantowanie bezpieczeństwa tej ostatniej grupy uczestników ruchu drogowego. Policjanci udali się do jednej z okolicznych gmin by przeprowadzić kontrole autokarów, które codziennie przewożą dzieci na zajęcia do szkoły. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdu, sposób przewożenia dzieci, podstawowe wyposażenie autokaru oraz jego prawidłowe oznakowanie. Sprawdzano także stan trzeźwość kierujących.

Dzisiaj kontrolujący nie dostrzegli żadnych nieprawidłowości, co niewątpliwie jest pozytywnym aspektem podjętych działań. Należy podkreślić, że policjanci nie bagatelizują żadnych uwag zgłaszanych przez rodziców zarówno drogą telefoniczną jak i w formie pisemnej.

Mając na względzie bezpieczeństwo przewożonych dzieci podobne działania będą prowadzone cyklicznie w całym powiecie kieleckim.  

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach