Bezpieczna podróż samochodem - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczna podróż samochodem

Policjanci kieleckiej drogówki radzą, jak przygotować samochód do jazdy z uwagi na zmieniające się warunki na drodze. Należy pamiętać, że każdy kierowca nawet ten który ma już duże doświadczenie w prowadzeniu pojazdu, może przyczynić się do zdarzenia drogowego ignorując przygotowanie swego auta do trudnej jesienno-zimowej aury.

Obok zmiany opon z letnich na zimowe przy przeglądzie technicznym pojazdu ważne jest sprawdzenie oświetlenia i wycieraczek. Pamiętajmy, że opadająca mgła szybko może osiąść na szybie czołowej pojazdu i znacznie zmniejszyć widoczność. Mając na uwadze obfite opady deszczu, nie zapomnijmy sprawdzić wycieraczek szyby czołowej. Nadmiernie zużyte pióra wycieraczek poznamy po smugach na szybie i niedokładnym odprowadzaniu wody z szyby pojazdu.

Powodem szybkiego zaparowania szyb mogą być zużyte filtry kabinowe. Należy je wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta lub kiedy nie spełniają już określonego zadania.

Istotne jest sprawdzenie stanu płynów eksploatacyjnych w pojeździe które mają wyraźny wpływ na poziom bezpieczeństwa, warto zwracać na nie szczególną uwagę.

Stosowanie powyższych zasad jest znaczące dla poprawy naszego bezpieczeństwa, a tym samym polepszy nasz komfort jazdy. Dbałość o swój samochód to dbałość o bezpieczeństwo osób które z nami podróżują.

 

Opr. JŻ/KZ

Źródło: KMP w Kielcach