Kielecka Drogówka Apeluje - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kielecka Drogówka Apeluje

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zwracają się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zwrócenie szczególnej uwagi na własne bezpieczeństwo.

Jesienna pora roku wyróżniająca się dość zmienną aurą powodując często utrudnienia w ruchu drogowym. Wielu kierujących bagatelizując śliską nawierzchnię na drodze oraz dostosowanie prędkości pojazdu do panujących warunków, staje się uczestnikami zdarzeń drogowych.

Policjanci kieleckiej drogówki przypominają wszystkim kierującym o włączaniu świateł mijania w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, a w poszczególnych przypadkach używania świateł przeciwmgłowych. Pamiętajmy, że opona zimowa dzięki swojej budowie gwarantuje lepszą przyczepność pojazdu, co znacznie zmniejsza drogę hamowania w trudnych warunkach atmosferycznych. Zadbajmy także o widoczność, często kontrolując stan piór wycieraczek w pojeździe.

Funkcjonariusze zwracają się również z apelem do pieszych przypominając, że w tak zmiennych warunkach drogowych, znacznie zmniejsza się widoczność pieszych. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo i korzystanie z elementów odblaskowych.

 

Opr. JŻ/ KZ

Źródło: KMP w Kielcach