Kierowco! Patrz przed siebie nie w telefon - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kierowco! Patrz przed siebie nie w telefon

Kierujący zamiast skupić się na prowadzeniu pojazdu pisze SMS-a albo rozmawia przez telefon. Takie właśnie niebezpieczne sytuacje można zauważyć na drogach. Wydaje się, że wszystko jest pod kontrolą, ale właśnie w takiej sytuacji nawet chwila nieuwagi może spowodować tragiczny w skutkach wypadek.

Pomimo dużej świadomość,  wielu kierujących popełnia wykroczenie i stwarza rozmawiając przez telefon komórkowy. Kierowca mając w ręku ,,komórkę’’ pisząc SMS-a, nie zauważy prawidłowo przechodzącej osoby na przejściu dla pieszych. A w wielu przypadkach takie zdarzenie kończy się tragicznie.

Mając na uwadze notorycznie łamanie przepisów dotyczących korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy, kielecka drogówka w najbliższym czasie będzie prowadzić działania, mające na celu wyeliminowanie jak największej ilości przypadków tak nieodpowiedzialnego zachowania.

Policjanci przypominają, że używanie telefonu komórkowego podczas jazdy nie zgodnie z przepisami, w najlepszym wypadku skutkuje 200 złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Korzystanie z zestawu słuchawkowego jest o wiele wygodniejsze, a przede wszystkim poprawia naszą uwagę i bezpieczeństwo.  

 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach