Pod wpływem narkotyków wsiadł za kierownicę - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Pod wpływem narkotyków wsiadł za kierownicę

Policjanci z kieleckiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący 25-latek był pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo w trakcie czynności próbował ukryć przed mundurowymi 2 gramy narkotyku.

W niedzielę w godzinach porannych patrol kieleckiej drogówki zatrzymał do kontroli pojazd marki Seat którym kierował 25-letni mieszkaniec gminy Masłów. W trakcie kontroli okazało się że kierujący nie posiadał dokumentów pojazdu i jest bardzo pobudzony. Zachowanie kierującego wskazywało na  to, że może być pod wpływem środków odurzających. W trakcie wstępnego badania narkotestem okazało się, że 25-latek jest pod wpływem amfetaminy. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili, że mężczyzna posiada przy sobie dwie plastikowe ,,tuby ‘’ w których znajduje się sypka substancja żółtego koloru w ilości 2 gramów. Wstępne badanie wykazało że jest to narkotyk zawierający amfetaminę i efedrynę.

Kierujący Seatem 25-latek został zatrzymany. Jeżeli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi, że zabezpieczone środki odurzające to amfetamina i efedryna, mężczyzna odpowie za ich posiadanie oraz kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

 

Opr. MB

Źródło: WRD KMP w Kielcach