Kierowco! Jedź bezpiecznie i pomóż innym oddając krew - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kierowco! Jedź bezpiecznie i pomóż innym oddając krew

Na świętokrzyskich drogach trwa ogólnopolska akcja ,,Bezpieczny weekend’’ w ramach zakończenia wakacji i powrotów z letniego wypoczynku. Na trasach spodziewany jest wzmożony ruch pojazdów, a tym samym znacznie zwiększona zostanie liczba policjantów czuwających nad bezpieczeństwem podróżujących. Przy tej okazji policjanci wspólnie z pracownikami Regionalnego Centrum krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach namawiali kierowców do oddawania krwi, której brakuje szczególnie w okresie wakacji.

Wzorem lat ubiegłych nad bezpieczeństwem podróżnych powracających z letniego wypoczynku będą czuwać policjanci, którzy będą zwracać szczególną uwagę na to jak zachowują się kierujący w ostatni wakacyjny weekend. Aby zminimalizować liczbę wypadków na drogach w trakcie wzmożonego ruchu pojazdów, policjanci wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, apelują do kierowców o rozwagę, trzeźwość i prawidłowe zachowanie na drodze oraz oddawanie krwi.

Wręczając kierującym ulotki informowali , że nieprzemyślane  zachowanie na drodze doprowadza do wypadków w których poszkodowani często potrzebują krwi. Okres wakacyjny to znaczne braki krwi w stacjach krwiodawstwa z uwagi na fakt , iż honorowi dawcy często wyjeżdżają na wypoczynek a wzmożony ruch pojazdów, może być przyczyną zdarzeń drogowych.  Policjanci wspólnie z pracownikami RCKiK w Kielcach  zachęcają kierujących by poruszali się bezpieczniej oraz rozważyli udział w ratowaniu życia osobom potrzebującym krwi, wstępując w szeregi Honorowych Dawców Krwi. 

Pamiętajmy aby własnym nieprzemyślanym zachowaniem na drodze nie stać się osobą potrzebującą pomocy stacji krwiodawstwa  w razie wypadku.

 

Opr. MB