Zapinając pasy, bardziej dbamy o bezpieczeństwo w podróży - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Zapinając pasy, bardziej dbamy o bezpieczeństwo w podróży

Z badań przeprowadzonych przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu drogowego wynika, że bardziej dbamy o własne bezpieczeństwo podczas podróży. Kierowcy oraz pasażerowie częściej zapinają pasy bezpieczeństwa co deklaruje 94% podróżujących pojazdami.

Analizując 10- letni okres przeprowadzonych badań odnośnie używania pasów bezpieczeństwa w pojazdach, świadomość podróżujących pojazdami mając na uwadze zapinanie pasów znacznie wzrosła, biorąc pod uwagę dane z lat ubiegłych. Według KRBRD w  roku 2004  71% podróżujących  zapinało pasy bezpieczeństwa w pojeździe. Rok 2015 pokazuje, że używanie pasów bezpieczeństwa to już średnio 94% podróżujących.  Używanie pasów bezpieczeństwa w pojeździe, zapobiega w dużej mierze tragicznym  skutkom zaistniałych wypadków drogowych.

Podróżując pojazdami nie zapomnijmy, aby każdy nawet pasażer siedzący z tyłu zapinał pasy.  Osoba podróżująca  w pojeździe bez zapiętych pasów, podczas wypadku  przemieszcza się w sposób niekontrolowany, narażając siebie i innych na poważne konsekwencje.  

Przypominamy, że kierowanie pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa wiąże się z mandatem karnym w kwocie 100 zł oraz 2 punktami karnymi. Za przewożenie pasażerów niezgodnie z przepisami o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa może grozić 100 zł mandat i 4 punkty karne.

Podróżując pojazdem zapinajmy pasy.

 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach