O 101 km/h za dużo… - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

O 101 km/h za dużo…

W niedzielne popołudnie policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli 34-letniego kierowcę osobowej hondy. Mężczyzna w terenie zabudowanym na drodze krajowej nr 73 pędził z prędkością 141 km/h. W myśli znowelizowanych przepisów ruchu drogowego kierowca czasowo musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

Kieleccy policjanci na co dzień kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, jak również sprawdzają ich stan trzeźwości oraz w jakiej „kondycji” są ich pojazdy. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

W niedzielę o godzenie 17:00 uwagę funkcjonariuszy z kieleckiej drogówki, przykuł szubko poruszający się pojazd marki honda. Mundurowi pełniący służbę w radiowozie wyposażonym w wideorejestrator sprawdzili prędkość z jaką pędził kierujący osobówką. Okazało się, iż w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 40 km/h, poruszał się o 101 km/h za szybko. Za kierownicą siedział 34 -letni mieszkaniec gminy Busko Zdrój.

Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny oraz na jego konto zostały naliczone punkty karne. Dodatkowo kierowca musiał czasowo przegnać się ze swoim prawem jazdy.

Przypominamy!

Od 18 maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym i zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.62 MB)