Pijany bez uprawnień kierował niedopuszczonym do ruchu motocyklem - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Pijany bez uprawnień kierował niedopuszczonym do ruchu motocyklem

W nocy z soboty na niedzielę w Chmielniku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę. Jak się okazało, 33 –latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadł uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż wcześniej zostały mu odebrane za takie samo przewinienie, którego obecnie się dopuścił. Dodatkowo motocykl, na którym poruszał się nietrzeźwy nie był dopuszczony do ruchu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Wszystko wydarzyło się tuż przed północą z soboty na niedzielę w Chmielniku. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zauważyli wyjeżdzającego ze stacji paliw motocyklistę oraz jego pasażera, podróżujących bez kasków. Dodatkowo mundurowi podejrzewali, iż kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Po chwili został on zatrzymany do kontroli, a przypuszczenia policjantów potwierdziły się. 33 –letni kierujący miał bisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy, gdyż już wcześniej zostało mu zatrzymane za takie samo przewinienie. Ponadto motocykl nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Mężczyzna został zatrzymany, natomiast jego pojazd trafił na strzeżony parking. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach