TRUCK & BUS – podsumowanie akcji - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

TRUCK & BUS – podsumowanie akcji

Wczoraj świętokrzyscy policjanci przeprowadzili akcję pod nazwą "BUS i TRUCK". Działania zostały ukierunkowane głównie na kierowców pojazdów ciężarowych oraz przewoźników wykonujących transport osób.

Działania prowadzone były na drogach całego województwa świętokrzyskiego. Policjanci w trakcie kontroli sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów, trzeźwość, prędkość oraz wymagane dokumenty w ramach wykonywanego przewozu.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe popełniane przez kierujących. Głównym celem działań było reagowanie na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o transporcie drogowym przez kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów.

W efekcie prowadzonej akcji skontrolowanych zostało 782 kierujących w tym 399 kierujących pojazdami ciężarowymi i 47 kierowców autobusów. Stróże prawa ujawnili łącznie 415 naruszeń przepisów ruchu drogowego.  Policjanci zatrzymali 13 praw jazdy i 59 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi ujawnili 59 pojazdów, które z uwagi na nieprawidłowy stan techniczny, zostały wyeliminowane z dalszej jazdy. Przekroczenia dozwolonej prędkości dopuścili się kierowcy 82 pojazdów ciężarowych i dwóch autobusów.  Policjanci kieleckiej drogówki w trakcie działań, na jednej z ulic na terenie miasta, zarejestrowali kierującego autobusem, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 32 km/h. 40- latek z powiatu sandomierskiego przewoził dzieci na wakacyjny wypoczynek. Mężczyzna został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 6 punktów karnych. W trakcie działań zatrzymano także amatora jazdy na ,, podwójnym gazie’’. Kierowca jadący ciężarówką po krajowej 73, przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 22 km/h mając 1,6 promila alkoholu. W tym przypadku nieodpowiedzialnego kierowcę rozliczy sąd.

                                      

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.15 MB)