Mocno pomarańczowe… - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Mocno pomarańczowe…

Pieszy w starciu z kilkuset kilogramowym „żelazem” nie ma najmniejszych szans. Dlatego tak ważne jest by kierujący zwracali szczególna uwagę, gdy zbliżają się do skrzyżowań i bezwzględnie przestrzegali sygnalizacji świetlnej. Dziś 52 –letni kierowca Volvo został zdyscyplinowany za przejazd na czerwonym świetle.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na kierujących, którzy swoim zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii. Dziś funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach byli naocznymi świadkami takiej sytuacji. Mundurowi pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator jadąc ul. Krakowską zatrzymali się na skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską. Sygnalizator w tamtym momencie nadawał jednoznaczny komunikat zakazujący dalszej jazdy. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy po chwili przez skrzyżowanie przejechało pędzące Volvo.

Policjanci od razu ruszyli, by zdyscyplinować kierującego. Po zatrzymaniu go do kontroli, okazało się, że za kierownicą siedział 52 –letni mieszkaniec Kielc. Mężczyzna był świadomy popełnionego wykroczeni, a w trakcie rozmowy przyznał, że nie zdążył wyhamować gdyż jechał za szybko.

Mężczyzna został ukarany mandatem, a na jego koncie znalazło się 6 punktów karnych.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek. Bezpieczeństwo na naszych drogach w dużej mierze zależy tylko od nas samych.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach  


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.86 MB)