Piraci drogowi” tracą prawa jazdy - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Piraci drogowi” tracą prawa jazdy

Każdego dnia policjanci „drogówki” czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jednym z najczęściej popełnianych przez kierowców wykroczeń, które naruszają nasze bezpieczeństwo jest przekraczanie prędkości. Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 5 praw jazdy kierującym, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Każdego dnia doniesienia medialne informują nas o wypadkach drogowych. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń jest nadmierna prędkość oraz brawura kierowców. Z tego powodu świętokrzyscy policjanci codziennie dyscyplinują sprawców wykroczeń.

Wczoraj mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach w miejscowości Ćmińsk dostrzegli szybko poruszającego się seata leona. Wykonany pomiar prędkości wykazał, iż kierujący w miejscu gdzie obowiązuję ograniczenie do 50 km/h pędzi aż 141. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 26 –letni mieszkaniec Kielc, który spieszył się do pracy.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę, kieleccy policjanci napotkali w Górnie tuż po godzinie 12. 49 –letni kierujący hondą civic w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 52 km/h. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że się zagapił.

Zarówno 26 i 49 –letni kierowca czasowo musieli się pożegnać ze swoimi prawami jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi. Dodatkowo na ich kontach zostały zapisane punkty karne. Zostaną one automatycznie kasowane dopiero po upływie roku od chwili popełnienia wykroczenia.

Przypominamy!   

Od 18 maja bieżącego roku obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (…).

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.21 MB)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 845.59 KB)