Ukradł portfel i chwilę później został zatrzymany - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Ukradł portfel i chwilę później został zatrzymany

Wczoraj po godzinie 15, policjanci z Komisariatu Policji w Daleszycach zatrzymali 27 -letniego mieszkańca Kielc. Mężczyzna chwilę wcześniej wykorzystując nieuwagę klientki jednego ze sklepu w Sukowie, dokonał kradzieży jej portfela wraz z zawartością przeszło 1200 złotych. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 15, 80 –letnia mieszkanka gminy Daleszyce robiła zakupy w jednym ze sklepów w Sukowie. Gdy na chwilę odłożyła swój portfel na półkę, by dokonać zakupu pieczywa, wówczas nieznany sprawca dokonał jego kradzieży. Gdy seniorka zorientował się, iż ktoś ukradł jej portfel, w którym miał przeszło 1200 złotych zaalarmowała policję.

Po chwili na miejsce przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Daleszycach. W wyniku podjętych czynności ustalili rysopis podejrzewanego o ten czyn mężczyzny oraz pojazd, którym mógł odjechać. Wiedząc, iż sprawca może znajdować się w pobliżu postanowili sprawdzić pobliski teren. Kilkanaście minut później mundurowi zauważyli pojazd oraz mężczyznę, który mógł być sprawcą. Po chwili okazało się, że 27 –letni mieszkaniec Kielc, który był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, dokonał kradzieży portfela. Mężczyzna przyznał się i trafił do policyjnego aresztu.

27 –latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki szybko podjętym działaniom przez policjantów, seniorka odzyska swoją całą emeryturę.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach