W pasach i fotelikach zawsze bezpieczniej - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

W pasach i fotelikach zawsze bezpieczniej

Wakacje to czas beztroskiego wypoczynku oraz wzmożonego ruchu na naszych drogach. By bezpiecznie dojechać do celu należy bezwzględnie przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jednym z nich jest obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików dla dzieci.

Wakacyjny wypoczynek często wiąże się z licznymi wyjazdami oraz przemierzaniem setek kilometrów. By bezpiecznie wrócić do pracy oraz szkół po urlopie niezbędne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.   

Pasy bezpieczeństwa, podobne do tych które znamy oraz z których na co dzień korzystamy w naszych pojazdach zostały wprowadzone do użytku w 1958 roku w Szwecji przez jedną z marek motoryzacyjnych. Wszyscy wiedzą, iż głównym ich zadaniem jest ochrona kierowcy oraz pasażerów podczas wypadku bądź kolizji.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, policjanci na co dzień kontrolują prędkość z jaką kierujący poruszają się swoimi pojazdami, ich stan techniczny oraz czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa bądź fotelików dla dzieci.   

Przypominamy!

Każdy poruszający się pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa, ma obowiązek z nich korzystać.  Dzieci nieosiągające 135 centymetrów wzrostu podróżujące na tylnej kanapie samochodu, muszą być przewożone w fotelikach ochronnych. Osoby, który przekroczyły wspomniany wzrost są zobowiązane do korzystania z pasów bezpieczeństwa. Podróżujący posiadający minimum 150 centymetrów wzrostu mogą poruszać się pojazdem na przednim siedzeniu pasażera korzystając jedynie z pasów.

 

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach