Kierowco ,,noga z gazu'' - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kierowco ,,noga z gazu''

Pomimo wielu apeli nadal nie brakuje kierujących, którzy świadomie nie przestrzegają przepisów. Świętokrzyscy funkcjonariusze od 18 maja zatrzymali 507 praw jazdy w związku z nadmiernym przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym.

Przypominamy!

Od 18 maja bieżącego roku obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Kilka tygodni przed wejściem wspomnianej nowelizacji w przepisach prawa o ruchu drogowym ruszyły kampanie informacyjne. Podczas nich przestrzegano kierujących przed przekraczaniem dozwolonej prędkości. W szczególności zwracano uwagę na sytuacje, w której kierowca przekracza prędkość powyżej 50 kmh w terenie zabudowanym.

Pomimo pełnej świadomości nadal nie brakuje osób, którzy w realny sposób zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego z uwagi na nadmierne przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym.  Przykładem nieodpowiedzialnego zachowania mogą być  przypadki ujawnione wczoraj przez świętokrzyskich policjantów. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali do kontroli drogowej 40 -letniego kierowcę dostawczego Fiata, który prędkość na terenie Kielc przekroczył  o 52 km/h .

W Żarczycach Małych  w powiecie jędrzejowskim, 31-letni kierowca  Volvo w terenie zabudowanym jechał z prędkością 132 km/h. Natomiast funkcjonariusze starachowickiej drogówki w miejscowości Kuczów, zatrzymali kierującego Volkswagenem, który poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h.  37-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego był nietrzeźwy miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto kierujący przewoził aż pięciu pasażerów.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek!

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyna tragicznych zdarzeń na drogach.  Opr. MB
Źródło: KWP w Kielcach