Nietrzeźwy kierowca pędził ponad 180 km/h - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Nietrzeźwy kierowca pędził ponad 180 km/h

Wczoraj przed godziną 20 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli 36 –letniego kierowcę opla. W trakcie przeprowadzonych czynności okazało się, iż mężczyzna który na trasie szybkiego ruchu pędził z prędkością 182 km/h znajdował się w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy na wiele lat.

Pomimo wielu apeli oraz coraz większej świadomości kierujący nadal nie brakuje osób, które pędzą swoimi pojazdami z zawrotnymi pięknościami. Nie ma również tygodnia by funkcjonariusze nie zatrzymywali kierujących pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”.

Wczoraj policjanci z kieleckiej drogówki mieli do czynienia z obiema tymi sytuacjami.  W trakcie patrolowania trasy S74, zatrzymali do kontroli 36 –letniego mieszkańca gminy Raków. Mężczyzna osobowym oplem pędził z prędkością 182 km/h. W trakcie przeprowadzonych czynności okazało się, iż kierujący był w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Nie była to pierwsza taka sytuacja z udziałem mieszkańca gminy Raków. 36 –latek w czerwcu bieżącego roku odzyskał swoje prawo jazdy, gdyż wcześniej zostało mu zatrzymanie za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu.

Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara wysokiej grzywny oraz utrata prawa jazdy na wiele lat.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach

Film Nagranie Video


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nagranie Video (format flv - rozmiar 1.39 MB)