Podsumowanie działań „Prędkość” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Podsumowanie działań „Prędkość”

Wczoraj na terenie naszego województwa policjanci, prowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Podczas jej trwania świętokrzyscy funkcjonariusze skontrolowali ponad 1000 pojazdów. Ujawnili 567 kierujących, którzy poruszali się z niedozwolona prędkością, spośród nich 25 osób musiało czasowo pożegnać się ze swoimi prawami jazdy.

Funkcjonariusze w trakcie akcji, przeprowadzali pomiary prędkości oraz wykorzystywali pojazdy wyposażone w wideorejestratory.  Efektem ich pracy, było skontrolowanie ponad 1000 pojazdów, gdzie ujawniono ponad 567 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

W związku z nadmiernym przekroczeniem prędkości 25 kierujących musiało się czasowo pożegnać ze swoimi prawami jazdy. Jednym z nich był 26 –letni kierowca dostawczego IVECO. W terenie zabudowanym w gminie Włoszczowa przekroczył prędkość o 69 km/h.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym,  wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Natomiast kierowanie pojazdem pomimo zatrzymania uprawnień, skutkuje ponownym egzaminem sprawdzającym kwalifikacje kierowcy.

 

Opr. DJ

Źródło: KWP Kielce