Podsumowanie działań ,,Bezpieczny weekend – Pierwszy Weekend Wakacji” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Podsumowanie działań ,,Bezpieczny weekend – Pierwszy Weekend Wakacji”

W trakcie minionego weekendu - od piątku 26 czerwca do niedzieli 28 czerwca br. włącznie - na drogach województwa świętokrzyskiego doszło do 10 wypadków drogowych, w których nie było ofiar śmiertelnych, jednak 18 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie łącznie w stanie nietrzeźwości i w stanie po użyciu alkoholu 56 osób.

Działania "Bezpieczny weekend" trwały od piątku od godziny 14:00  do niedzieli do godziny 24:00. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach województwa świętokrzyskiego. Policjanci  zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci drogówki sprawdzali również  stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.