Stracił prawo jazdy za 2 piwa - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Stracił prawo jazdy za 2 piwa

Policjanci z kieleckiej drogówki zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Sitkówka Nowiny, który będąc „na podwójnym gazie” potrącił troje pieszych, po czym bez zatrzymywania odjechał w nieznanym kierunku.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w późnych godzinach nocnych. Idąca poboczem trójka przyjaciół niespodziewanie została potrącona przez pojazd marki Mazda. W aucie siedział mężczyzna, jednak po przewróceniu przechodniów odjechał. Na szczęście nikt nie zginął. Pokrzywdzeni z obrażeniami trafili do szpitala. Na miejsce przyjechał patrol z drogówki.

Dzięki świadkom  i pracy policjantów ustalono podejrzanego. Okazał się nim 44-latkek, który został zatrzymany  w miejscu zamieszkania, udając zaskoczonego na widok patrolu. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Twierdził, że „wypił dwa piwa i dobrze się czuł, więc pojechał”. Mundurowi zatrzymali 44-latkowi prawo jazdy. Kierujący trafił do policyjnego aresztu. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Opr. KS

Źródło: KMP w Kielcach