Dałby sobie rękę uciąć… - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Dałby sobie rękę uciąć…

Mając na względzie bezpieczeństwo pieszych oraz kierujących policjanci z kieleckiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania na pod nazwą „Sygnalizator”. W ciągu dwóch dni funkcjonariusze ujawnili 9 wykroczeń w związku z niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej.

Tak zwane „przejeżdżanie na czerwonym” jest poważnym wykroczeniem, które często prowadzi do potrąceń pieszych oraz wypadków.  Dlatego w ciągu dwóch ostatnich dni, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących pojazdami na kieleckich skrzyżowaniach.

Podczas działań mundurowi ujawnili dziewięciu kierowców, którzy wjeżdżali na skrzyżowanie pomimo nadawanego sygnału tego zakazującego. Zatrzymani do kontroli najczęściej tłumaczyli, iż nie zauważyli czerwonego światła. Natomiast jeden z nich oświadczył, że daje sobie „uciąć rękę”, iż na skrzyżowanie wjechał podczas wyświetlanego zielonego światła. Funkcjonariusze szybko udowodnili kierującemu, że się myli, pokazując nagranie z wideo rejestratora.  

Podsumowując, w ciągu dwóch dni policjanci z kieleckiej drogówki na terenie całego powiatu zatrzymali 6 praw jazdy, nałożyli 112 mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, ujawnili 38 niesprawnych pojazdów, którym zostały zatrzymane dowody rejestracyjne, a także wykonali niezbędne czynności na miejscu 17 kolizji oraz 11 wypadków.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach        


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.8 MB)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.58 MB)