Pijana matka przewoziła dziecko - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Pijana matka przewoziła dziecko

Pijana 37-latka prowadziła samochód, w którym znajdowało się jej dziecko. Do zdarzenia doszło wczoraj z samego rana. Kobieta zaraz po godzinie 7 wsiadła do swojego Renault i rozpoczęła jazdę. Pomimo tego, że była pod wpływem alkoholu zabrała ze sobą dziecko, które najprawdopodobniej chciała odwieźć do przedszkola. Na szczęście na jej drodze stanęli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy uniemożliwili jej dalszą jazdę.

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj na ulicach naszego miasta. Policjanci kieleckiej drogówki tuż po godzinie 7 rano zatrzymali do kontroli drogowej osobowe Renault. Za jego kierownicą siedziała kobieta, a oprócz niej w aucie znajdowało się małe dziecko. Funkcjonariusze w trakcie wykonywania czynności dokonali badania na zawartość alkoholu. Jak się okazało, 37-latka w swoim organizmie miała blisko 0,5 promila.

Kobieta musi teraz liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Zostało już jej zatrzymane prawo jazdy, a o jej dalszych losach zdecyduje sąd. Grozi jej utrata prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lat, kara wysokiej grzywny oraz pozbawienia wolności do 2 lat.

Opr. MT

Źródło: KMP w Kielcach