Bezpieczny Weekend czerwiec-2015 - podsumowanie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczny Weekend czerwiec-2015 - podsumowanie

17 wypadków,21 rannych i bez ofiar śmiertelnych – to podsumowanie pięciu świątecznych dni na świętokrzyskich drogach. Te święta były znacznie spokojniejsze niż ubiegłoroczne. Niestety apele policjantów o trzeźwość, po mimo mniejszej ilości zatrzymanych na ,,podwójnym gazie’’, nie wszyscy kierujący wzięli sobie do serca.

Pomimo mniejszej liczby nietrzeźwych kierujących zatrzymanych na drogach województwa świętokrzyskiego, funkcjonariusze wyeliminowali 58 amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie’’. Tegoroczny świąteczny weekend policjanci oceniają jako bezpieczny. W porównaniu do ubiegłego roku odnotowano 7  wypadków  mniej. Spadła również liczba  rannych – w tym roku było ich 21, w ubiegłym 35. Na drogach województwa świętokrzyskiego w miniony długi  weekend nikt nie zginął.

Policjanci w trakcie kontroli drogowej,  zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, oraz nieprawidłowe zachowania , które  są przyczyną powstawania wypadków drogowych. powoduje zdarzenia w ruchu  wypadków . Funkcjonariusze  sprawdzali  też, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.

 

Opr. MB