Trzy promile na trzech kołach - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Trzy promile na trzech kołach

Dzisiaj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali 37 – letniego kierowcę mercedesa, który mając w organiźmie 3 promile jechał z uszkodzonym kołem.

Tuż   przed godziną  9:00, do kieleckich policjantów dotarła informacja ,że  w rejonie osiedla Czarnów, porusza się mercedes z uszkodzonym kołem a kierowca może być nietrzeźwy. Natychmiast w rejon skierowano policyjne patrole.  Będący  na ul. Łódzkiej policjant kieleckiej drogówki zauważył mercedesa. Kierowcy nie przeszkadzała w jeździe uszkodzona opona. Mężczyzna na widok zatrzymującego go policjanta próbował odjechać pokonując pas zieleni.   Szybka i zdecydowana reakcja mundurowego doprowadziła do zatrzymania kierowcy.  Jak się okazało,  mężczyzna nie mógł wiedzieć, że jego pojazd  ma uszkodzoną oponę ponieważ był pijany, badanie wykazał ponad 3 promile.  

Poranna przejażdżka  nieodpowiedzialnego kierowcy , zakończyła się dla kierowcy spotkaniem  z mundurowymi. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą podróż. Teraz   37-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

Opr. MB

Źródło: KMP w Kielcach