Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca

Pomimo powszechnie nagłośnionych zmian w przepisach prawa o ruchu drogowym, nadal nie brakuję kierowców, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Wczoraj w miejscowości Radkowice, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali prawo jazdy 44 –letniemu kierowcy w związku ze skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze.

Policjanci ruchy drogowego, na co dzień czuwają na bezpieczeństwem pieszych oraz kierujących wszelakimi pojazdami. Wczoraj tuż przed godzina 20, stróże prawa w miejscowości Radkowice zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Toyota, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. W terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością blisko 120 km/h.

Kierującym pojazdem okazał się, 44 –letni mieszkaniec Tarnowa. W związku z obowiązującymi przepisami oraz przekroczeniem prędkości o blisko 70 km/h policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które odzyska po upływie trzech miesięcy. 44 –latek nie kwestionował prędkości, z jaką się poruszał, jednakże uległ namową swoich pasażerów by nie przyjmować mandatu karnego.

Z uwagi na podjętą decyzje kierującego, teraz sprawą zajmie się kielecki sąd. Za rażące wykroczenie w ruchu drogowym, grozi mu teraz wysoka grzywna.

Apelujemy do wszystkich kierujących!

Nadmierna prędkość w szczególności w terenie zabudowanym, może doprowadzić do tragedii. Pieszy bądź rowerzysta w starciu w kilkuset kilogramowym pojazdem nie ma żadnych szans.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach