Notoryczna jazda bez uprawnień - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Notoryczna jazda bez uprawnień

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali 33 – letniego kierowcę opla, który kierował pojazdem nie mając uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu. Mężczyzna 21 razy był zatrzymany przez policjantów za popełnienie tego samego wykroczenia.

Wczoraj przed godziną  18:00, policjanci kieleckiej drogówki  patrolujący  rejon trasy S-7,  zatrzymali do kontroli Opla Corsę, którego kierujący na widok mundurowych zachowywał się dość nerwowo. W  trakcie kontroli okazało się, że 33- letni mieszkaniec Pińczowa, nie powinien kierować  autem osobowym.  Mężczyzna okazał policjantom prawo jazdy na podstawie których, może jeździć tylko motocyklem.  Kierowca opla pomimo braku uprawnień  i 21 przypadków  kierowania autem osobowym, nadal  popełniał wykroczenia. Nie zważał nawet na fakt, że za kwotę otrzymanych mandatów, mógł by trzykrotnie odbyć kurs na wymaganą kategorię.  Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

Teraz 33-latkiem zajmie się sąd, który za kierowanie autem osobowym bez wymaganych uprawnień, może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

                                 

Opr. MB

Źródło: WRD KMP w Kielcach