Bezpieczna Droga K-73 - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczna Droga K-73

W niedzielne popołudnie kielecka drogówka , prowadziła działania pod kryptonimem ,,Bezpieczna droga K-73''. Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami, oraz niewłaściwe zachowania pieszych na drodze.

116 skontrolowanych pojazdów,  zatrzymane 3 dowody rejestracyjne, jeden kierowca na ,,podwójnym gazie’’, 28 wykroczeń i zatrzymane prawo jazdy, to bilans akcji kieleckiej drogówki  na trasie Kielce – Chmielnik. Policjanci prowadzili wzmożone działania, ukierunkowane na wykroczenia popełniane przez kierujących oraz pieszych. Funkcjonariusze   wykorzystując pojazdy oznakowane i nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator kontrolowali prędkość, oraz sposób w jaki kierujący i piesi zachowują się na drodze.  W niespełna tydzień od wprowadzenia  nowych przepisów, mundurowi zaobserwowali wyraźne zmiany w zachowaniu kierowców. Na drodze można zauważyć znacznie mniej kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.  

Przypomnijmy,  że przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Apelujemy o rozwagę, trzeźwość i respektowanie przepisów ruchu drogowego.

 

Opr.  KSz

Źródło:  WRD KMP w Kielcach