Straciła prawo jazdy, odpowie też za korupcję - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Straciła prawo jazdy, odpowie też za korupcję

Kieleccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 40- latkę, która w terenie zabudowanym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 65 km/h. Kobieta chcąc uniknąć odpowiedzialność i utraty prawa jazdy, próbowała wręczyć policjantowi 300 złotych. Teraz może jej grozić kara, nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj od rana, policjanci z kieleckiej drogówki, kontrolowali prędkość samochodów na trasach całego powiatu. Kilka minut przed godziną 9 rano w miejscowości Promnik, zatrzymali do kontroli opla, którym kierowała 40- letnia kobieta. Miernik wykazał, że samochód poruszał się z prędkością 115 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W trakcie przeprowadzanej kontroli, mieszkanka powiatu kieleckiego tłumaczyła, że spieszy się na egzamin. Chcąc uniknąć utraty prawa jazdy, wyjęła 300 złotych i próbowała wręczyć je policjantowi.

Teraz odpowie nie tylko za przekroczenie prędkości, ale także za próbę przekupienia policjantów. Za to przestępstwo może jej grozić kara, nawet 10 lat pozbawienia wolności. Przez najbliższe trzy miesiące, nie będzie mogła też kierować pojazdami, gdyż policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Opr. KT

Źródło: KMP w Kielcach