III miejsce policyjnych wodników - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

III miejsce policyjnych wodników

Po raz kolejny świętokrzyscy mundurowi stanęli na podium ogólnopolskich zawodów. W Hajnówce pod patronatem Komendanta Głównego Policji, 17 drużyn z całej Polski rywalizowało w zawodach ratownictwa wodnego. III miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobyli asp. Dominik Kendych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz st. post. Mateusz Augustyn, na co dzień pełniący służbę w chęcińskim komisariacie.

Wczoraj 17 drużyn reprezentujących wszystkie komendy wojewódzkie Policji z kraju oraz Komendę Stołeczną Policji uczestniczyło w Ogólnopolskich Zawodach funkcjonariuszy Policji w ratownictwie wodnym. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, Urząd Miasta Hajnówka oraz Urząd Gminy w Narewce. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. 

Rywalizacja wśród funkcjonariuszy obejmowała 4 konkurencje – dwie basenowe: 25 metrów basenu w umundurowaniu ćwiczebnym z przeszkodą oraz akcję drużynową na długości 75 metrów i dwie na otwartych wodach. Pierwszym etapem były konkurencje na otwartych wodach Zalewu Siemianówka. Następnie policjanci doskonalili swoje techniki pływackie na basenie sportowym w Hajnówce.

Zdobyte punkty w poszczególnych konkurencjach pozwoliły wyłonić najlepszych funkcjonariuszy. Reprezentujący garnizon świętokrzyski asp. Dominik Kendych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz st. post. Mateusz Augustyn, na co dzień pełniący służbę w chęcińskim komisariacie w klasyfikacji drużynowej zajęli III miejsce.  

Tego typu inicjatywa, to zarówno jeden z istotnych elementów składowych systemu doskonalenia funkcjonariuszy pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych przed sezonem nawigacyjnym, jak również możliwość wymiany doświadczeń w zakresie metod interwencyjnych podejmowanych przez mundurowym w tym obszarze.
 

Opr. DJ

Źródło:  www.podlaska.policja.gov.pl