Bezpieczna droga w czasie wakacji - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczna droga w czasie wakacji

Dzisiaj policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach w ramach działań edukacyjno- profilaktycznych odwiedziły przedszkolaków z Przedszkolaka AQQ w Kielcach. Funkcjonariuszki przeprowadziły z dziećmi prelekcję, z zakresu wakacyjnego bezpieczeństwa.

Funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzą szereg działań profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa. W ramach tych działań policjantki odwiedziły dziś przedszkolaków aby porozmawiać z nimi o prawidłowych zachowaniach w ruchu drogowym. Mundurowe przypomniały dzieciom m.in. , że chcąc przejść na drugą stronę jezdni zawsze należy poszukać namalowanej na jezdni „zebry” i pamiętać o rozglądaniu się, nawet przechodząc przez przejście z sygnalizacją świetlną. Funkcjonariuszki zwracały uwagę najmłodszym, że zawsze trzeba korzystać z chodnika, a gdy go nie ma, musimy iść lewą stroną jezdni. Dzieci chętnie słuchały cennych rad i wskazówek najmłodsi mogli posłuchać na czym polega bezpieczne podróżowanie w czasie wakacji, jak zachować się podczas kontaktu z osobą nieznajomą, agresywnym psem, jakie służby i w jakiej sytuacji je wzywamy utrwalając numery alarmowe .

Na zakończenie spotkania policjantki przypomniały jak ważne jest używanie elementów odblaskowych w porze wieczorowej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, w nagrodę zostały obdarowane przez funkcjonariuszki książeczkami edukacyjnymi.

Opr. ENR