Ku przestrodze na drodze - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Ku przestrodze na drodze

W celu zapobiegania zdarzeniom drogowym, a tym samym dążąc do zmniejszenia liczby zabitych i rannych, policjanci z kieleckiej drogówki apelują do wszystkich o rozwagę. Kierowco, rowerzysto, pieszy – pamiętaj o konsekwencjach!

Letnia aura powoduje, że wieku kierowców przedkłada brawurę nad przepisy. Nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej to tylko kilka grzechów polskich kierujących. Policjanci z kieleckiej drogówki apelują o zachowanie rozsądku i trzeźwego myślenia za kierownicą. Wszak bezpieczeństwo zależy głównie od nas samych.

Fundamentem jest przestrzeganie przepisów. Nawet najmniejsze wykroczenia popełniane przez kierujących czy pieszych, mogą doprowadzić do zdarzeń tragicznych w skutkach. Na polskich drogach codziennie ktoś pozostawia życie. Bezpieczeństwo budujemy wszyscy. Kierujmy się rozsądkiem na drogach, nie dawajmy przyzwolenia na popełnianie przestępstw i wykroczeń, by nie stać się pośrednio współwinnym.

Pamiętajmy, że zdarzenia drogowe powstają w głównej mierze z winy człowieka. Dzieje się tak przez pośpiech, rutynę, brak wyobraźni, brawurę nierozważne zachowania na drodze oraz ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. A nadmierna prędkość ma największy wpływ na skutki, takie jak ciężkie obrażenia ciała lub śmierć.

"w zakręt można wejść z każdą prędkością ...ale nie z każdą można z niego wyjść”

Opr: ENR

Źródło: KMP w Kielcach