Dzieci odwiedziły świętokrzyski garnizon - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Dzieci odwiedziły świętokrzyski garnizon

Dzisiaj dzieci z jednej z kieleckich szkół odwiedziły garnizon Policji Świętokrzyskiej. Dzięki prezentacjom sprzętu oraz specjalnym pokazom poznały jak trudna i odpowiedzialna jest praca policjanta oraz jak wiele różnorodnych działań prowadzi Świętokrzyska Policja.

Uczestnicy tej niezwykłej wycieczki mogli zobaczyć gdzie i w jaki sposób policjanci szkolą się w strzelaniu . Dzięki instruktorom wyszkolenia strzeleckiego mogli dowiedzieć się jakiej broni używają policjanci oraz kiedy  i w jakich warunkach mogą  jej użyć.

Dzieci zwiedziły również Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji gdzie sierż. Krzysztof Szczepanik  zapoznał ich z pracą policjantów drogówki. Mogły również obejrzeć służbowy motocykl oraz na specjalnie dla nich przygotowanym torze sprawdzić swoje umiejętności  jazdy  rowerem. Dowiedziały się jak ważne jest noszenie odblasków i poznały najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na zakończenie spotkały się z ekspertami kryminalistyki, którzy wprowadzili ich w tajniki daktyloskopii i traseologii. Dzieci mogły sprawdzić jak pobiera się odciski palców oraz zrobić sobie odcisk buta, a przy okazji dowiedziały się jakie ślady można zabezpieczyć na miejscu przestępstwa.

W Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach dowiedziały się natomiast jakie działania profilaktyczne prowadzi Świętokrzyska Policja oraz otrzymały elementy odblaskowe i materiały profilaktyczne.